روحعرفان

کنترل طبیعت بدن (روز ۲۴ مربیگری روح، هفته چهارم، عنصر خاک)

کنترل بدن - مربیگری روح

کنترل طبیعت بدن (روز ۲۴ مربیگری روح، هفته چهارم، عنصر خاک) :

سلام! من از هماهنگی عناصر متحیر هستم؛ وقتی من امروز برای طب سوزنی رفتم، او گفت: «این خیلی عجیب است، ولی به نظر می رسد که کبد تو در حال دفع کردن سموم بزرگی است؛ اینطور به نظر می رسد که دفع سموم جسمی و اطرافم را تجربه می کنم؛ ولی من از افراد زیادی شنیدم که آنها نیز چیزهای تصادفی مشابهی داشته اند؛ برای شروع تغییرات، با بیست و چهارمین روز از برنامه مربیگری روح و کنترل طبیعت بدن با ما همراه باشید.

من عقیده دارم که اینگونه تجربیات تأكیدی هستند از کارهای عمیق درونی که برای ما در زمانی که این برنامه را انجام می دهیم، به طور شخصی و جمعی، رخ می دهد؛ من همچنین عقیده دارم کاری که ما انجام می دهیم واقعا در دنیای اطراف ما تأثیر دارد؛ زمانی که ما برای بدست آوردن آرامش درونیمان، آثار افکار و احساسات قدیمی و زائد را کنار بگذاریم، هر کدام از ما در دیگران و حتی در جهان هستی تأثیر مثبتی داریم. 

روز بیست و چهارم (عنصر خاک)، از طبیعت بدن تان استفاده کنید :

طبیعت بدن شما (طریقی که می ایستید و تکان می خورید) یکی از قویترین راه ها برای تأثیر گذاشتن در زندگی تان است؛ اگر بدنتان را طوری نگه می دارید که می گوید: «من به خود اطمینان دارم، قوی هستم، با دنیای خود و با خودم در آرامش هستم، بدنتان این پیغام ها را به مغز می فرستد برای اینکه فرایندهای درونی را ترتیب دوباره بدهد تا آنها با طبیعت بدنتان سازگار و هماهنگ باشند؛ بنابراین اگر می خواهید که احساس اعتماد به نفس کنید، بدنتان را طوری تطبیق دهید تا بیانگر اعتماد بنفس باشد.

امتحان کنید، سرتان را به سمت جلو آویزان کنید، اخم کنید، شانه هایتان را آویزان کنید، نفس سطحی بکشید و سعی کنید که احساس نشاط و زنده دلی بکنید بدون اینکه در حالت بدنتان تغییری بدهيد! آیا احساس با نشاط بودن می کنید؟ و اما حالا، شانه هایتان را بالا و به عقب ببرید، با قد کشیده بایستید، به بالا نگاه کنید و یک لبخند بزرگ بزنید.

در حالیکه بدنتان را در این حالت نگه می دارید سعی کنید که افسرده باشید؛ اگر شما بدنتان را به حالت عالی نگه دارید، تقریبا غیر ممکن است که احساس کسالت و افسردگی کنید؛ پس این شما هستید که با فرم و حرکت بدن تان، احساس خود را معین می کنید.

جمله تأکیدی برای امروز

«بدن من به گونه ای باور نکردنی قوی و سالم است».

امروز :

بدن تان را طوری نگه دارید که گویی یک نیروی زندگی باور نکردنی و اعتماد بنفس از بدن و تک تک منافذ پوستتان جاری است.

خلاصه پایه های زمانی جهت انجام تمرین مربی گری روح :

پایه اول، متعهد شدن به زمان کمی برای تغییر و تحول!

بدنتان در مورد شما چه می گوید؟

پایه دوم، متعهد شدن به زمان بیشتری برای تغییر و تحول!

بدنتان را تغییر دهید، زندگی خود را تغییر دهید.

پایه سوم، متعهد شدن به زمان نامحدود برای تغییر و تحول!

زمان جوان شدن دوباره.

پایه اول، بدنتان درباره شما چه می گوید؟

ارزیابی فرد بر اساس فرمی که بدن خود را نگه می دارد خیلی آسان است؛ افراد در حینی که رشد می کنند و بزرگ می شوند، باورهایشان را درباره خود و ارزش ها و قوانینشان را برای زندگی قبول می کنند و هر باوری، حالت بدنی مخصوص بخود دارد؛ مردمی که باور می کنند زندگی همیشه آنها را پایمال می کند یک حالت بدنی را به خود می گیرند که می گوید: «من یک انسان پایمال شده هستم»، بدن این گونه افراد به این حالت عادت می کند که حتی وقتی احساس پایمال بودن نمی کنند بدن آنها در این حالت باقی می ماند و باعث می شود که همچنان احساس افسردگی کنند.

بدنتان تمام وقت درباره اینکه شما کیستید به دنیا پیغام می دهد؛ اگر پیغام آن به شما نیرو بدهد عالی است، ولی خوب نیست اگر پیغام آن برای شما نیرودهنده نباشد و از شما حمایت نکند.

اگر یک آدم ناشناس به طریقی که شما از بدنتان استفاده می کنید نگاه کند، او چه داوری از شما خواهد کرد؟ آیا او فکر خواهد کرد که شما خسته، متکبر و گستاخ، مهربان، ملایم، فروتن و سربزیر، هیجان زده، مطمئن، خجالتی، مهربان، پرمشغله، دست پاچه، با حضور ذهن، آشفته، صادق، منقلب، عصبانی و یا شاد هستید؟ امروز به اینکه بدنتان را چگونه نگه می دارید توجه کنید، آیا از پیغامی که می دهد راضی هستید؟

پایه دوم، بدن خود را تغییر دهید، زندگی خود را تغییر دهید:

شما می توانید احساسی را که دارید تغییر دهید و حتی زندگی تان را فقط با عوض کردن حالت بدنی خود کاملا تغییر دهید؛ احساسات شما الگوهای پیچیده ای از حالت بدنی شما هستند که بر طبق حالتی که بدنتان را حرکت می دهید و نگه میدارید انگیخته می شوند؛ وقتی که مغزتان پیغام می گیرد که شما خسته و بیحال، نرسیده و یا افسرده هستید، شما احساس سستی و بی حالی، ترس و افسردگی خواهید داشت.

امروز، انتخاب کنید که چه احساسی می خواهید داشته باشید و بعد طوری عمل کنید که گویی همان احساس را دارید؛ شاید تصمیم بگیرید که احساس اطمینان، شادی، وجد، شجاعت، فرزانگی بی نهایت کنید و یا هر کیفیت دیگری که برایتان مهم است؛ در مقابل یک آینه بایستید و نحوه ایستادن ماهیچه های صورت، شانه، طرز نفس کشیدن، و تمام بدنتان را طبق حالتی که دلتان می خواهد در آورید؛ بعد ادامه دهید و خود را در این حالت نیروبخش جسمی نگه دارید.

امروز راه بروید و تکان بخورید انگار آن کیفیت مثبتی را که انتخاب کردید، تجربه می کنید؛ این بصورت عملی به روحتان و به دیگران اعلام می کند که این شمای واقعی هستید و دیگران این را برای شما منعکس خواهند کرد.

پایه سوم، زمان جوان شدن دوباره :

علاوه بر اینکه مدام بدنتان را مانند کیفیتی که می خواهید نمایانگر آن باشید حفظ می کنید، مثلا زنده دلی، سرشاری، اطمینان، با ظرافت، این مهم است که بدنتان را نیز به حالتی که نمایانگر استراحت، تمدد اعصاب، سرزندگی و جوان شدن است نگه دارید.

خیلی ساده است که در مشغله های زندگی درگیر شوید و اهمیت استراحت و جوان سازی را از یاد ببرید؛ ما فراموش می کنیم که چقدر مهم است هر روز، نیروی زندگی خود را تازه و ترمیم کنیم؛ معمولا در طول روز آنقدر نیرو مصرف می کنیم که خیلی مشکل است آن نیرو را در طول شب دوباره بدست آوریم و ترمیم کنیم؛ در نتیجه اغلب در حالت کمبود نیرو هستیم، بدون ذخیره ای که بتوانیم از آن استفاده کنیم.

برای بوجود آوردن یک نیروی ذخیره ای بزرگ، مهم است که برای جوان سازی خود وقت بگذارید و برای آن از حالت بدنتان استفاده کنید؛ برای مثال وقتی بطور واقعی تمدد اعصاب دارید و در آرامش بدنی هستید، بدنتان را در چه حالتی نگاه می دارید؟ آیا شانه هایتان در استراحت هستند؟ آیا تنفس هایتان عمیق و آرام هستند؟ آیا ماهیچه های صورتتان نرم و در آرامش هستند؟ آیا لبخند ملایمی دارید؟ امروز هر چند ساعت یکبار، هفت تا ده دقیقه برای پر انرژی کردن خود با تغییر دادن بدنتان به حالت صلح، آرامش، وقار، ملایمت، قدرت پذیرش و شادی وقت بگذارید؛ با انجام این کار، ذخیره ای از نیروی حیاتی زیبا تولید خواهید کرد.

لینک مطلب تمرین اول مربی گری روح از پیج اینستاگرام ما بازدید نمایید

آیتم های مشابه

اختیار، از وجوه عشق خداوند در آزادی انسان و ظلمت نفسی عامل دوری او از خدا

موکتی

حقیقت خدا و سیر آگاهی روح در نظام هستی (تعالی معنوی)

موکتی

کسالت چیست و سکوت حقیقی در انسان چگونه اتفاق می افتد

موکتی

دیدگاهی بنویسید