آرامشروحعرفانعشق

عشق و مهرورزی ، گوهر ذاتی روح (روز ۲۸ برنامه مربیگری روح)

عشق-و-مهرورزی

عشق و مهرورزی ، گوهر ذاتی روح :

سلام عزیزان تبریک میگم شما موفق شدید تا آخرین روز این برنامه با ما همراه باشید! امروز آخرین روز از برنامه ۲۸ روزه خودشناسی مربیگری روح است و کمی غمگین هستم از اینکه به انتهای برنامه رسیدیم زیرا این سفر نفیسی بوده است. با این حال برای قدم بعدی شاد هستم، چون امروز با عشق و مهرورزی حقیقت روح رو کشف می کنیم.

امیدوارم که از روز آخر برنامه لذت ببرید. من مفتخرم که با شما در این راه شریک بودم، سپاسگزارم از اینکه جزو زندگی من هستید.

گوهر ذاتی روح، عشق و مهرورزی بی قید و شرط است. زمانی که درهم ریختگی های درونی و بیرونی را مرتب و منظم می کنید، گنجایش شما برای دوست داشتن خود، دیگران و خالق افزوده می شود. امروز یاد آور وجود واقعی شما است.

جمله تأکیدی برای امروز

«من به طور کامل و عمیق مهر می ورزم. من بطور کامل و عمیق مهر ورزیده می شوم… عصاره من عشق و مهر است».

امروز :

 به خود یادآوری کنید که فرق ندارد که چه نوع داوری هایی می کنید. هر تجربه ای که دارید به شما اجازه می دهد تا به عنوان یک وجود معنوی رشد کنید.

به خودتان یادآوری کنید هر چیزی که برایتان اتفاق می افتد برای نفع نهایی شما است، حتی اگر قضاوت شما این است که آن تجربه بد، خسته کننده، بی معنی و بی ارزش است.

خلاصه پایه های زمانی جهت انجام تمرین مربی گری روح :

پایه اول، متعهد شدن به زمان کمی برای تغییر و تحول!

احاطه شدن در دایره مهر.

پایه دوم، متعهد شدن به زمان بیشتری برای تغییر و تحول!

قلب پرنور خود را باز کنید.

پایه سوم، متعهد شدن به زمان نامحدود برای تغییر و تحول!

به مرکز وجود خود بروید.

پایه اول، احاطه شدن در دایره مهر :

به آسمان تمرکز کنید. یک روز صبح بهاری درخشان بدون ابر را مجسم کنید. آسمان کاملا صاف و درخشان است. در این صافی نفس بکشید. بیکرانی آسمان را در روحتان جذب کنید. با آسمان یکی شوید.

بعد خود را مثل یک سبزه زار تازه و قشنگ کوهستانی تصور کنید. و همانطور که در مرکز یک دایره باستانی و خاص تشکیل شده از سنگ ها ایستادید، خود را در آغوش مهر می یابید. پیرامونتان آدم هایی ایستادند که دوستتان دارند و فرشته ها و فرزانه گان دنیای معنوی، آنها نیروی عشق و مهرورزی و شفای بی نظیری را به شما پرتو افشانی می کنند.

پایه دوم، قلب پرنور خود را باز کنید :

فرق نمی کند که امروز کجا هستید و چه می کنید. اگر راه می روید، غذا می خورید، کار می کنید، حرف می زنید، می ایستید و یا می نشینید، به خود یادآوری کنید که در مرکز عشق و نور هستید. امروز پزشکان آنچه را که اهل اسرار باستانی در آن زمان می دانستند، قبول می کنند: که جسم فیزیکی شما فضای گسترده ای است، از لحاظ معنوی، در درون آن وسعت بیکران نور ساکن است، نوری که به آن از طریق تمرکز فکری می توان دست یافت.

در ذهنتان یک خورشید کوچک و یا یک شعله آتش روشن که در وسط قفسه سینه تان سوسو می زند مجسم کنید. بعد تصور کنید که این نور از بدنتان آن چنان می درخشد که گویی تمام وجودتان را در برگرفته است. حالا در اطراف شما هاله ای از نور است.

هر گاه کسی را می بینید، تجسم کنید که نور از قلب شما به قلب آن شخص می تابد. امروز هر جایی که می روید، بگذارید که درخششتان به حیوانات، مردم، درختان، محیط اطراف، خانه ها و همه چیز بتابد. به هیچ کس نگویید که چه می کنید بگذارید عشق و مهرورزی شما در همه جا پراکنده شود.

بگذارید نور و درخششتان گرمایی در افراد و اشیاء پیرامونتان برانگیزد، اگر این تمرین را ادامه دهید بعد از امروز، درخشندگی و گرمای نور روحتان رشد خواهد کرد. دیگران حضور شما را احساس خواهند کرد که شما آنها را در برگرفتید و آنها از گرمای شما ترمیم خواهند شد.

پایه سوم، به مرکز وجود خود بروید :

برای اینکه به مرکز وجودتان بروید، باید مغز، افکار و ایده هایتان را رها کنید. شما باید تصورات قبلی درباره روحتان را رها کنید و با احساس مطبوع و دلپذیر درونتان یکی شوید.

یک راه برای این کار تکان خوردن و جنبیدن است. یک موزیک ریتمیک انتخاب کنید. لباس های راحت بپوشید، نفس عمیق و کامل بکشید و خود را تکان دهید. بگذارید بدنتان به نوسان بیفتد و افکارتان را رها کنید. بگذارید هر سلول بدنتان به موزیک عکس العمل نشان دهد.

جنبیدن و تکان خوردن خیلی عالی است برای اینکه شما را از حالت معمولی که بدنتان را نگه می دارید و شما را مشخص و معین می کند در می آورد. تکان بخورید و وحشی باشید! خودتان و هویتتان را فسخ کنید. اگر خسته شدید، باز هم به تکان خوردن ادامه دهید. از خسته شدن بگذرید تا اینکه احساس کنید که تکان خوردنتان روان و جاری شده است.

بعد بنشینید، موزیک را خاموش کنید، چشمانتان را ببندید و با ملایمت به مکان مقدس درونتان که محل استراحت روحتان است سفر کنید. به احساسات، هیجانات، تصاویر، علامت ها که آشکار می شوند آگاه باشید و اگر هیچ چیزی نیز آشکار نمی شود، این هم پیغامی از روحتان است. پیغامی از زیبایی و تقدس سکوت و بی معنایی به معنای مثبت است.

لینک مطلب تمرین اول مربی گری روح از پیج اینستاگرام ما بازدید نمایید

 

آیتم های مشابه

روز سوم تمرین مربی گری روح، مرتب کردن بی نظمی (هفته اول، عنصر هوا)

موکتی

شناخت حقیقت با کمک استاد معنوی و حذف نقاب ضرورت نیل به روشن بینی

موکتی

ابعاد عشق و روابط عاشق و معشوق در سه بعد عشق

موکتی

دیدگاهی بنویسید