آرامشروحعرفان

خانه ای برای روح مان بسازیم (روز ۲۶ مربیگری روح، هفته چهارم، عنصر خاک)

خانه ای برای روح - مربیگری روح

ساختن خانه ای برای روح مان :

تمرین امروز در مورد چیزی است که خیلی به قلب من نزدیک است. «آوردن خانه ای برای روح تان»، امیدوارم که از برنامه امروز لذت ببرید پس با بیست و ششمین روز از برنامه مربی گری روح با ما همراه باشید.

من اعتقاد دارم که روح به چهار چیز نیاز دارد:

۱- تعلق داشتن؛ احساس ارتباط داشتن به زمینی و یا مکانی،

٢- امنیت داشتن؛ جایی که در آن احساس امنیت کنید، برای اینکه بتوانید بدون ترس و واهمه خودتان باشید،

٣- اشتیاق داشتن به توازن با فصل های طبیعت،

۴- مکان مقدس و خاص.

وقتی خانه شما این چهار چیز را دارد زندگی تان با آرامش و صلح درونی پر خواهد بود.

جمله تأکیدی برای امروز

«من در خانه ام هستم، فرق نمی کند که کجا باشم».

امروز :

هر جا که هستید تأکید کنید که در خانه خود هستید. برای مثال اگر در ماشین هستید تأکید کنید: «من در ماشین خود در خانه ام هستم». اگر در اداره هستید، بگویید: «من در دفتر کار خود در خانه ام هستم». اگر در اتوبوس هستید، تکرار کنید. امن در اتوبوس در خانه ام هستم».

اگر با کس دیگری هستید، تأکید کنید: «من در خانه ام با دوستم یا با بچه هایم و یا با شوهرم و با همسرم هستم». همچنین در فواصل معین تأکید کنید: «من در داخل خودم و در خانه ام هستم».

خلاصه پایه های زمانی جهت انجام تمرین مربی گری روح :

پایه اول، متعهد شدن به زمان کمی برای تغییر و تحول!

طبیعت را به خانه تان آورید.

پایه دوم، متعهد شدن به زمان بیشتری برای تغییر و تحول!

در خانه تان مکانی برای روحتان بوجود آورید.

پایه سوم، متعهد شدن به زمان نامحدود برای تغییر و تحول!

یک مکان مقدس بوجود آورید.

پایه اول، طبیعت را به خانه تان آورید :

بقای انسان های باستانی به توانایی آنها در توازن داشتن با طبیعت اطراف بستگی داشت و خانه آنها بیانگر آگاهی از این حقیقت بود. متأسفانه، خانه های جدید از طبیعت جدا هستند و در نتیجه روح انسان در رنج است و بایستی خانه ای برای روح ایجاد کرد.

امروز، طبیعت را به اطراف خود بیاورید تا زیبایی خانه تان، قلبتان را به مکانی در طبیعت که برای شما مقدس و خاص است رهبری کند. راهی برای آوردن طبیعت به خانه خود پیدا کنید.

این چند تا ایده است :

  • تصویری از طبیعت را در خانه تان بگذارید.
  • روی میز مجموعه ای از برگ ها، خزه ها، میوه درختان کاج و سنگ های مختلف درست کنید.
  • پر پرندگان را به نخی آویزان کنید و جایی که نسیم آن را تکان دهد، ببندید.
  • یک گیاه بزرگ نزدیک در ورودی بگذارید.
  • موسیقی از طبیعت را گوش کنید، مثلا صدای آبشار، باریدن باران، صدای اقیانوس، باد، سیز سیرک ها، پرندگان و از این قبیل.

پایه دوم، در خانه تان مکانی برای روحتان بوجود آورید :

تجسم کنید که دست در دست روحتان در خانه تان راه می روید. چه بخش هایی از خانه به روحتان راحتی و قوت می دهد؟ و چه مکان هایی نه؟ داخل هر اتاق بشوید و از روحتان بپرسید که آیا راهی هست که این مکان مساعدتر باشد؟

وقتی این تمرین را تمام کردید، وارد عمل شوید. برای مثال، اگر روحتان می گوید: «این اتاق احساس خیلی خوبی به من می دهد ولی بهتر است کمی گل های تازه هم باشد. با خود دسته گلی تازه برای بهتر کردن نیروی این اتاق بیاورید بدین ترتیب خانه ای برای روح ایجاد می کنید».

جایی را در خانه تان پیدا کنید که برایتان مکان قدرت باشد و توجه کنید که مرتب و منظم باشد. در این مکان، اشیایی را بچینید که به شما الهام می دهند و قشنگ و یا پر معنی هستند، مثلا عکس های محبوب شما، سنگ های کریستالی، گل، شمع و یا سنگ های مخصوص. این مکان به اندازه کافی بزرگ باشد که بتوانید از آن برای تمرکز فکری، آرامش یافتن، نشستن و روح خود را جوان کردن استفاده کنید. برای مثال، یک صندلی راحت نزدیک یک پنجره نورانی که شما آنجا بنشینید و روحتان را تقویت کنید.

پایه سوم، یک مکان مقدس بوجود آورید :

این مهم و با ارزش است که حداقل مکانی در خانه که جنبه های مقدس زندگی را محترم بشمارد وجود داشته باشد. محراب یکی از راه ها برای انجام این کار است. محراب در خانه مانند یک محل کوچک نیایش در خانه است و برای یاری کردن به سفر شما در جهت شفا یافتن و یکپارچگی است و می تواند نمایانگر جنبه های مقدس و خاص زندگی و خانه ای برای روح باشد.

امروزه مردم زیادی فکر می کنند که محراب ها مذهبی هستند و در مسجد و کلیسا مهم هستند، ولی برای هزاران سال مردم در محل اقامتشان محراب داشتند. این مکان های مقدس معنوی، مکان وقف شده و نشانه مشخصی برای ارتباط بهشت و زمین به همدیگر بودند. محراب ها یاد آوری از اسرار کهکشان و به عنوان مرکزی برای رابطه با دنیای معنوی است.

محرابی درست کنید وقف شده برای روح تان و روح آنهایی که با شما زندگی می کنند. روی محرابتان اشیایی بگذارید که روح تان را تغذیه کند. برای مثال، گوش ماهی که در تعطیلات کنار ساحل دریا پیدا کردید روی محرابتان بگذارید، برای اینکه شما را به یاد لحظات شاد کنار دریا می اندازد. شاید چند تا پر پرنده در محراب بگذارید تا به شما یادآوری کند که زندگی را سخت نگیرید. ایده دیگر این است که عکس اعضای خانواده و آنهایی را که دوست دارید، در محرابتان بگذارید.

بعد از جمع آوری تمام اشیاء، هر کدام از آنها را با وقار و ملایمت روی محرابتان بگذارید، محرابتان را با دعای خیری برای خانه تان تکمیل کنید.

پیشنهاد می کنم اشیایی را انتخاب کنید که نمایانگر عنصر هوا، آب، آتش و خاک باشند و همچنین نمایانگر یک یاد آوری نیمه خودآگاه از دنیای معنوی طبیعت باشد).

لینک مطلب تمرین اول مربی گری روح از پیج اینستاگرام ما بازدید نمایید

 

آیتم های مشابه

روز پنجم مربی گری روح، منظم شدن موجب افزایش انرژی (هفته اول، عنصر هوا)

موکتی

روز یازدهم تمرین مربی گری روح، کشف روابط زندگی (هفته دوم، عنصر آب)

موکتی

کنترل طبیعت بدن (روز ۲۴ مربیگری روح، هفته چهارم، عنصر خاک)

موکتی

دیدگاهی بنویسید