آرامشروانروحعرفان

آینده رویایی خود را بسازید (روز ۲۷ مربیگری روح، هفته چهارم، عنصر خاک)

آینده رویایی - مربیگری روح

آینده رویایی خود را بسازید :

سلام عزیزان، امروز بیست و هفتمین روز از برنامه مربی گری روح و روزهای آخر هفته عنصر خاک است و ما در قسمت آخر برنامه هستیم. در زندگی، ما واقعا خود را با چیزهایی که داریم آشکار می کنیم. تکلیف امروز به فرستادن منظور و نیرویتان به آینده متمرکز است تا آینده رویایی خود را بسازید. من این تمرین را خیلی دوست دارم.

شما در طول این برنامه برای مرتب کردن درهم ریختگی های فکری، احساسی، فیزیکی و روحي تان وقت گذاشتید برای اینکه بتوانید آسانتر به پیغام های روحتان گوش کنید. امروز می توانید آینده ای را که به درونتان قوت می دهد بیان کنید.

جمله تأکیدی برای امروز

«آینده من پر از مهر ورزیدن، شادی، صلح و آرامش است».

امروز :

امروز طوری رفتار کنید تا مطابق آن کسی باشد که فردا می خواهید باشید. فردا، از لحظات امروز بوجود می آید و امروز، آینده دیروز است.

یعنی اینکه فردای شما امروز خلق می شود. اگر آن کسی که در آینده می خواهید باشید، قوی، قشنگ و متناسب است، پس امروز طوری رفتار کنید که انگار همین امروز این کیفیت ها را دارید. شانه هایتان را خميده نکنید، پاهایتان را در پشت خود نکشید، کشیده و راست بایستید، سرتان را روی شانه هایتان صاف بگیرید و با اطمینان و با سنجش راه بروید؛ در نتیجه همانطور که احساس می کنید، خواهید شد. این قانون ساده ولی حقیقت نیرومندی است.

خلاصه پایه های زمانی جهت انجام تمرین مربی گری روح :

پایه اول، متعهد شدن به زمان کمی برای تغییر و تحول!

آینده خود را ایجاد کنید؛

پایه دوم، متعهد شدن به زمان بیشتری برای تغییر و تحول!

خودتان را در آینده منعکس کنید.

پایه سوم، متعهد شدن به زمان نامحدود برای تغییر و تحول!

برای یک آینده مثبت وارد عمل شوید.

پایه اول، آینده خود را بسازید :

چشمانتان را ببندید و برای ۱۵ دقیقه آینده رویایی عالی را مجسم کنید. آن را مانند یک فیلم حماسی تصور کنید. برای مثال، من و همسرم مدتی قبل انگور کاشتیم، پس من برای تمرین امروز می توانم مجسم کنم که شش سال گذشته است، آفتاب غروب می کند، قورباغه ها آواز می خوانند و ماه کامل در آسمان شرق هويدا می شود، ما با یک گروه دوستان خوب در خانه جدیدمان بالای تپه نشسته ایم و انگور باغمان را می خوریم و حرف می زنیم و در علف های وحشی راه می رویم.

مجسم کنید که در آینده کاری انجام می دهید که به روحتان قدرت می دهد. خود را در آن تجربه آنچنان غرق کنید که گویی احساسی واقعی است. با تجسم آن، نیرویی را در آینده منعکس می کنید تا بتوانید قدرت هایی را به سوی خود جاری کنید تا اینکه آینده مورد نظرتان آشکار شود. به خود تأکید کنید که خواسته شما و یا چیزی بهتر از آنچه به نفع شماست بارور خواهد شد.

پایه دوم، خودتان را در آینده منعکس کنید :

زمانی برای طراحی آینده خود بگذارید. آن را طوری بنویسید که گویی سال گذشته را بازگو می کنید. نوشته هایتان را با مهربانی و محبت بنویسید و به خود برای تمام تجربیاتی که داشتید و آن کسی که شده اید تبریک بگویید. برای مثال ممکن است بنویسید: «سال گذشته بی نظیر بود! نوشتن کتابم را تمام کردم و یک ناشر عالی پیدا کردم. من خیلی خوشحال هستم. همچنین به سلامتی ام در سال گذشته توجه کردم و سرانجام عضو یک کلاس ورزش شدم و به طور مداوم ورزش کردم. من از خودم خیلی راضی هستم! علاوه بر این، بدنم در مقایسه با سال های قبل قویتر شده است. دوباره، همین تمرین را طوری انجام دهید که گویی در ۳، ۵، ۱۰، ۱۵، ۲۰ سال آینده هستید و آینده رویایی خود را ساخته اید.

پایه سوم، برای یک آینده مثبت وارد عمل شوید :

رابطه مستقیمی بین افکار و احساسات و آنچه که برای آینده خود بوجود می آورید وجود دارد. برای مثال، هر چه بیشتر در حال حاضر احساس اطمینان کنید، احتمال اینکه یک آینده مطمئن داشته باشید، بیشتر است. و هر چه بیشتر احساس ترس کنید، احتمال اینکه یک آینده ترسناک داشته باشید، بیشتر است.

تکلیف امروز ممکن است کمی سخت باشد، ولی ارزش انجام دادنش خیلی زیاد است. از لحظه ای که این متن را می خوانید تا وقتی که امشب به رختخواب می ورید، چنان عمل کنید که گویی آن آینده  رویایی اتفاق افتاده است.

برای مثال، اگر آرزوی شما این است که احساس آرامش درونی عمیق کنید، چنان عمل کنید که گویی آن را همین حالا دارید. راه بروید چنان که انگار همین حالا آرامش روحی دارید، عضلات صورتتان را چنان حرکت دهید که گویی آرامش روحی دارد. بدن خود را چنان نگاه دارید که گویی آرامش و صفای عمیق دارید و حتی لباستان مثل کسی باشد که آرامش روحی دارد. مثل افکار کسی که آرامش روحی دارد فکر کنید. هر بار که آگاه می شوید جور دیگری عمل می کنید، فورا به آن شخص مثبت آینده خود برگردید.

آینده در حال حاضر خلق می شود. بنابراین، در حال حاضر، در همین دقیقه، آینده مثبتی را که آرزو داريد بوجود آورید. بجای گفتن: «من آن را باور می کنم، وقتی آن را ببینم»، بگویید: «من آن را خواهم دید، وقتی آن را باور داشته باشم». باور کنید که در حال حاضر می توانید یک آینده بی نظیر داشته باشید و آن را خواهید داشت، بدون توجه به اینکه باور آن در شرایط فعلی زندگی تان چقدر غیر قابل تصور بنظر آید.

لینک مطلب تمرین اول مربی گری روح از پیج اینستاگرام ما بازدید نمایید

 

آیتم های مشابه

روز نوزدهم مربیگری روح، با مرگ خود مواجه شوید (هفته سوم، عنصر آتش)

موکتی

روز شانزدهم مربیگری روح، روز شادی و خطرپذیری (هفته سوم، عنصر آتش)

موکتی

روز سیزدهم تمرین مربی گری روح، قدردانی از برکات زندگی (هفته دوم، عنصر آب)

موکتی

دیدگاهی بنویسید