هاله یوگا

هاله ( آئورا ) چیست ؟

هاله ( آئورا ):

انسانها ؛ حیوانات  ؛ گیاهان و حتی اشیاء، در اطراف خود یک میدان انرژی دارند که آن را هاله یا اورا ( آئورا ) می نامیم.

منشاء اصلی هاله به تک تک سلول ها و اتم های تشکیل دهنده یک جسم بر می گردد. همانگونه که می دانید هر الکترون در اثر حرکت یک میدان الکترومغناطیسی در اطراف خود ایجاد می کند که جهت این میدان به جهت حرکت الکترون و شدت این میدان به سرعت حرکت الکترون بستگی دارد.

تصور کنید که در هر اتم چند الکترون است که حرکت اینها ایجاد یک میدان می کند و با کنار هم قرار گرفتن اتم ها، مولکول ها و سلول ها تشکیل می شوند. از تجمع سلول ها، بافت و نهایتا اندام تشکیل می گردد. بدن یک انسان حاوی بی نهایت به توان بی نهایت الکترون است و این الکترون های در حال حرکت میدانی ایجاد می کنند که در اطراف هر شخص این میدان قابل لمس و قابل دیدن است.

آئورا چیست؟

شما برای درک این میدان کافی است کف دست های خود را بهم بمالید و روبروی یکدیگر قرار دهید. پس از چند لحظه  واکنش میان کف دست های خود را حس می کنید. اگر با تمرین دست های خود را حساس کنید می توانید هاله دیگران را  هم با دست خود حس کنید.

اینکه شدت میدان مغناطیسی فرد در چه حد باشد، رنگ میدان تغییر می کند. رنگی که در هاله منعکس می شود حاصل کنش و واکنش چاکراهای مختلف فرد است و نهایتا رنگی در هاله برتری می یابد که چاکرای مربوطه فعالتر است. بر اساس رنگ هایی که در هاله دیده می شود می توان حالات و روحیات فرد مورد نظر را حدس زد.

تذکر : دیدن هاله دیگران کار چندان دشواری نیست ولی اینکه به خودمان اجازه دهیم هاله اطرافیان مان را بررسی کنیم  به نوعی تجاوز به حریم شخصی دیگران است.

رنگ هاله دو نوع است :

ثابت یا متغیر .

رنگ ثابت یا رنگ زمینه هاله، رنگی است که نشان دهنده شخصیت اصلی فرد است. مثلا هاله ای در خانواده آبی خود را نشان می دهد، مشخص می کند که فرد گرایشات روحانی دارد. رنگ متغیر مربوط به حالات روزمره و موقتی است که در فرد به وجود می آید. مثلا کسی که رنگ زمینه آن آبی باشد در زمانی که عصبانی می شود خطوط قرمز تیره در هاله اش دیده می شود.

تذکر : هاله دیدن با هاله خواندن فرق دارد . هاله دیدن با تمرین و کوشش خود شخص به دست می آید ولی هاله خواندن کار هر کسی نیست . تنها با مجوز الهی می توان در هاله کسی وارد شد و اطلاعات خصوصی را در آورد که آن هم مطمئنا به نفع فرد می باشد . یادمان باشد که خداوند ستار العیوب است .

هاله سلامتی ذهن و جسم و روح را همیشه در خود دارد و آن را به ما آشکار می کند. بهتر است بگوییم اورا شامل تجربه هایی است که کرده ای و تجربه هایی که خواهی کرد، اعم از تجربه های زندگی های گذشته و آینده. کسانی که آینده نگری می کنند بر اساس رنگ هاله شخص پیشگویی می کنند. اورا انعکاس کننده ثبت کامل گذشته ، حال و آینده توست.

وقتی نور به سطح شیء برخورد می کند، بعضی از رنگها جذب می شود و رنگهایی که منعکس می شود رنگهایی است که ما می توانیم ببینیم. بنابرین رنگ سبز ، سبز به نظر می آید چون تمامی رنگ های دیگر جذب شده است. قدرت جذب رنگ های تیره بیشتر از روشن است.

پس هاله نورانی ما ترکیب نور است. هر ارتعاش درون ما تبدیل به موج نوری می شود . خرد یک ارتعاش دارد که از بدن فیزیکی نوری به بیرون ساطع می کند. مقداری از این نور در درون بدن نگه داشته می شود. احساسات هم همینطور است. هاله در تاریکی مطلق بسیار کوچک و در نور شدید بسیار گسترده می شود.

درک هاله:

بچه ها همگی می توانند هاله انسان را ببینند، در بلوغ غده هیپوفیز و صنوبری کوچک می شود و این توانایی را از دست می دهند. برای دیدن باید غده هیپوفیز مرتعش شود. بنابرین ما نمی توانیم هاله ها را ببینیم. با مدیتیشن غده هیپوفیز تحریک می شود و  روشن بینی آغاز می شود.

قبض و بسط در هاله اتفاق می افتد. وقتی به کسی محبت می کنی در واقع به خودت محبت می کنی، چون هاله ات بزرگ می شود و می توانی از تمامی اطلاعات استفاده کنی؛ ولی وقتی خودت را حبس می کنی کوچک و کوچکتر می شوی. هر چه شخص عارف و روحانی تر باشد هاله اش بزرگ تر است. افکار ما می تواند روی هاله تاثیر بگذارد. ( بخش اثیری هاله ) اگر ما همیشه در حال عصبانیت و خشم و تنفر باشیم هاله اثیری خود را مرئی می سازیم که بیشتر به رنگ خاکستری یا نقره ای دیده می شود.

ادامه انواع رنگ هاله:

در انسان های خوب هاله اثیری نورانی است. افکار مثبت و سازنده هاله اثیری ما را زیبا می کند. اورای اصلی دور کالبد اثیری را فرا گرفته است. ( کوشاس یا غلاف ) در یوگا به آن کوشانگ گفته می شود. هاله تو تا چند متری هم می تواند امتداد پیدا کند.

هر هاله رنگی اصلی دارد که اطلاعات مهمی را در باره شخص آشکار می کند. این رنگ بیان کننده احساسات و ذهنیت و خلق و خوی فرد است.

هاله دارای شعاع های رنگی دیگری نیز هست. عده ای به آن امواج فکری می گویند. افکار و احساسات منفی می تواند تغییرات دائمی در هاله بوجود آورد. خصوصیات منفی تو رنگ هاله تو را کدر و زشت می کند.

تعدادی از مردم در هاله خود اشکال هندسی دارند مثل صلیب و مربع و دایره که هر کدام دارای مفهوم خاصی هستند. مثلا دایره نشانه رضایت و خشنودی است. مثلث نشان دهنده این است که شخص از دیگران حمایت می کند یا مورد حمایت دیگران است. ستاره نشانه توانایی روح و روان است. علامت های دیگر مثل پیکان و صلیب و هلال ماه را در اورا می توان دید.

رنگ هاله:

هاله تو در همه مدت زندگی در برابر هاله دیگران واکنش نشان می دهد . کسی را که دوست داری با دیدن او هاله ات باز خواهد شد و او را در آغوش خواهی گرفت. دو نفر که عاشق یکدیگرند هاله اشان ترکیب می شود و هاله مشترکی را تشکیل می دهند.

نماز ، دعا ، ذکر و ….. باعث می شوند هاله تو بزرگ شوند. تمامی عبادت ها باعث می شود دور هاله تو حصار بوجود آید. با نماز خواندن اورا منظم و شفاف می شود و سوراخ های آن گرفته می شود. تمامی کسانی که معتاد ند و مشروب می خورند و تن فروشی می کنند هاله هایشان منفذ دارد. تمامی این آدم ها یک بوی عجیب دارند که ارتعاش امواج آن هاست. بسته به درجه معنوی شخص بوی خاصی دارد که بوی دو نفر نمی تواند شبیه هم باشد.

پست های مرتبط

چاکرای هفتم یا چاکرای تاج (ساهاسرارا)، خصوصیات و جهت چرخش چاکرا و انرژی

موکتی

کندالینی انرژی خلاق درون و مظاهر و اهمیت جاری ساختن جریان عشق

موکتی

چاکرای دوم، سوادهیستانا ( چاکرای خاجی )، گره و عملکرد روانی چاکرا

موکتی

1 نظر

مهدی پورراهدار ۱ مرداد ۱۳۹۹ در ۱۰:۲۲ بعد از ظهر

جالب بود

پاسخ

ارسال نظر