اضطراب روان روح عرفان

لحظه حال ، روز هیجدهم مربیگری روح (هفته سوم، عنصر آتش)

لحظه حال - مربیگری روح

زندگی زیبا با بودن در لحظه حال :

سلام عزیزان، امروز چهارمین روز هفته عنصر آتش از برنامه مربی گری روح است که باید بودن در لحظه حال را تمرین کنید؛ فکر کردن و زندگی در گذشته و آینده ثمره ای جز اضطراب و نگرانی برای ما نخواهد داشت بنابراین تمرین امروز می تواند کمک کند با زندگی در لحظه حال و افکار مثبت لحظاتی سرشار از شادی و انرژی داشته باشیم؛ من برای شما یک روز با شکوه آرزومندم.

روز هیجدهم؛ در لحظه حال بودن و به زندگی «بله» گفتن:

در حقیقت تمام آنچه که داریم لحظه حال است، زیرا گذشته رفته است و آینده هنوز نیامده است؛ با اینحال وقت زیادی برای گذشته و آینده می گذاریم و بندرت فرصتی می دهیم برای تجربه کردن شادی و لذتی که در حال حاضر در دسترس ما است.

ماجرای سرطان دنیس لین:

وقتی که دانستم سرطان دارم برایم بسیار آسان بود که در گذشته زندگی کنم، با افکاری مثل: چرا از خودم بهتر مواظبت نکردم؟ و همچنان آسان بود که در آینده زندگی کنم، با ترسیدن از قضاوت دیگران درباره بیماری ام و همچنین ترس از درد و رنجی که سرطان به همراه داشت…

بعد یکروز از خواب بیدار شدم و از خودم پرسیدم: «چه چیزی برای من در حال حاضر واقعی است»؛ حقیقت این بود که من زنده بودم و روزی عالی در پیش رو داشتم برای تجربه کردن هر آنچه که بخواهم؛ من می توانم انتخاب کنم که روزم را با تأسف خوردن درباره گذشته و نگران بودن درباره آینده تلف کنم و یا می توانم هر تجربه ای را که زندگی برایم در لحظه حال می آورد گرامی بدارم؛ از آن لحظه به بعد همه چیز رو به راه شد؛ احساس درخشندگی و دلشادی می کردم؛ من معتقدم که در آن لحظه زندگی من تغییر کرد تا جایی که باعث رهایی من از سرطان شد.

جمله تأکیدی برای امروز

«روشنایی پاک خورشید را به قلب خود دعوت می کنم؛ ای کاش که خورشید از قلب من به دنيا بتابد»

امروز:

امروز یک شمع روشن کنید و جلوی آن بنشینید، نفس بکشید و مجسم کنید که روح و نیروی زندگی آتش را می دمید؛ نیروی تطهیر کننده آتش را مجسم کنید که در تمام وجودتان موج می زند و هر چه ناپاکی در درونتان است می سوزاند.

خلاصه پایه های زمانی جهت انجام تمرین مربی گری روح :

پایه اول، متعهد شدن به زمان کمی برای تغییر و تحول!

در حال حاضر باشید؛

پایه دوم، متعهد شدن به زمان بیشتری برای تغییر و تحول!

 اعتماد و ایمان داشتن؛

پایه سوم، متعهد شدن به زمان نامحدود برای تغییر و تحول!

به زندگی «بله» گفتن!

پایه اول، در حال حاضر باشید:

وقتی که کاملا در لحظه حال هستید، هیجان و استرس نخواهید داشت؛ زمانی به شما هیجان دست می دهد که گذشته را مرور می کنید و یا نگران آینده هستید؛ اگر شما تمام وقت فکر می کنید به اینکه: «اگر من نتوانم از عهده این کار (هر چه می خواهد باشد) برایم چه اتفاقی می افتد؟ (من می ترسم که هر چه می خواهد باشد) این اتفاق بیفتد و یا منظورش چه بود وقتی که گفت…؟» در این صورت شما نمی توانید شادی که برایتان در حال حاضر فراهم است، کاملا احساس کنید.

امروز مدام از خود سوال کنید: «در حال حاضر چه اتفاقی می افتد؟» برای مثال شخصی که پیتزا می خورد این تمرین را انجام داد و گفت: این دفعه پیتزا خوشمزه تر بود برای اینکه بجای فکر کردن به لقمه بعدی به تمام مزه ها و بافت مواد موجود در پیتزا را تجربه کردم؛ و همچنین کمتر غذا خوردم زیرا از سیر شدنم آگاه شدم.

امروز وقت بگذارید که با آنچه برایتان واقعی است باشید؛ معمولا ما آنقدر از در آینده زندگی کردن و یا نشخوار کردن گذشته سرمان شلوغ است که شادی نقد این لحظه را از دست می دهیم؛ اگر می بینید که افکارتان پراکنده است با مهربانی بخود بگویید: «من نمی توانم گذشته را تغییر بدهم و فردا هنوز نیامده است؛ همه آنچه که من نیاز دارم در لحظه حال با من است».

پایه دوم، اعتماد و ایمان داشتن:

در درون شما روشنایی پاک، درخشنده و الهي هست؛ چشمانتان را ببندید و با مهربانی از بدن خود بخواهید که آرامش بیابد و به فکر خود بگویید که آرام باشد؛ خود را در کنار ساحل در یک روز آفتابی مجسم کنید، تصور کنید که فرشته ای از نور، با بال های طلایی پائین می آید و به مهربانی شما را با بال هایش در برمی گیرد.

تصور کنید که این فرشته شما را با مهربانی تکان می دهد و در احساس عمیق تسلیم شدن، تمدد اعصاب، توکل و ایمان بیکران فرو می روید؛ می دانید که دوست داشتنی هستید و آنچه که هستید کافی است، می دانید که روشنایی روحتان در گسترش است و حتی بیشتر درخشان می شود و می تابد، حداقل ده دقیقه برای این کار صرف کنید و در دفتر فرایندتان تجربه تان را یادداشت کنید.

پایه سوم، به زندگی «بله» گفتن :

نیروی آتش درونی شما قدرت حیاتی، خلاقیت، خودجوشی و زنده دلی است؛ این قسمتی از شما است که به زندگی «بله» می گوید؛ زمانی که بتوانید به یک قسمت زندگی «بله» بگویید، برای یک نیروی تازه، ایده های تازه، اشتیاق و الهام تازه در قسمت های دیگر زندگی گشایش ایجاد می شود.

امروز از لحظه ای که بیدار می شوید، زندگی خود را انتخاب کنید؛ هر تجربه ای را انتخاب کنید؛ بگویید: «بله، این همان است که من الان می خواهم!»، حتى اگر احساس می کنید این اتفاق به شما تحمیل شده است و یا از آن احساس راحتی نمی کنید؛ مشکل ترین مسائل می توانند با موهبت و برکت پر شوند، اگر شما آنها را انتخاب کرده باشید.

شاید نتوانید تمام تجربیات امروزتان را عوض کنید، ولی مطمئنا می توانید واکنش خود را به آنها انتخاب کنید؛ حتی اگر به شما احساسی احمقانه دست می دهد، طوری تصور کنید گویی هر چه که اتفاق می افتد هدیه ای مخصوص از خدا و پر از معنا و موهبت است؛ بگویید: «این هم جزو برنامه خالق برای امروز من است و به خود بگویید: «بدون توجه به آنچه که رخ می دهد راهی پیدا خواهم کرد برای اینکه امروز یک روز عالی شود».

امشب در دفتر فرایندتان اتفاقات روز را بنویسید و به تمام موهبت ها و برکاتی که امروز وارد زندگی تان شدند، فکر کنید.

لینک مطلب تمرین اول مربی گری روح از پیج اینستاگرام ما بازدید نمایید

پست های مرتبط

کارما چیست ؟ و جایگاه آن در متافیزیک

موکتی

روز چهارم تمرین مربی گری روح، مشاهده و خودآگاهی (هفته اول، عنصر هوا)

موکتی

کنترل طبیعت بدن (روز ۲۴ مربیگری روح، هفته چهارم، عنصر خاک)

موکتی

ارسال نظر