روابط روح عرفان

روز یازدهم تمرین مربی گری روح، کشف روابط زندگی (هفته دوم، عنصر آب)

ارتباط و احساس

احساسات خود را عمیقا درک کنید :

امروز روز چهارم هفته عنصر آب، از برنامه مربی گری روح است، نگران نباشید اگر احساساتتان نمایانگر و ظاهر می شوند بگذارید که اینها را در وجودتان احساس کنید؛ این قسمتی از نیروی این هفته است؛ روز یازدهم کشف روابط در زندگی شما خواهد بود.

شاید در طول این برنامه الگوهای قدیمی تان دوباره آشکار شوند؛ این خوب است برای اینکه آنها آشکار می شوند برای ترمیم يافتن و رها شدن یک راه خیلی عالی برای این کار این است که واقعا این احساسات را در بدنتان احساس کنید و در احساس کردن آن زیاده روی کنید؛ یعنی اینکه آن احساس را بیشتر احساس کنید در حقیقت این احساس را بوجود آورید.

با احساس خود مواجه شوید :

احساس را می توانید تشخیص دهید بخاطر اینکه با هر احساسی، تأثیرات مخصوص جسمی همراه است؛ برای مثال شما می توانید تشخیص بدهید که احساس ترس می کنید؛ برای اینکه احساس تنگی در قفسه سینه خود می کنید با آنچه که مبارزه و پایداری می کنید با شما پافشاری و سماجت می کند؛ پس بجای تلاش کردن که نترسید، انتخاب کنید که بترسید حتی در قفسه سینه تان احساس گرفتگی و تنگی بیشتری بوجود آورید؛ و هر چه می توانید احساس ترس بیشتری کنید؛ تا می توانید در احساس ترسیدن اغراق کنید!

نتیجه فوق العاده ای می تواند ظهور کند؛ در همان لحظه که احساسی را بوجود می آورید (در مقایسه با زمانی که این احساس برایتان پیش می آید)، احساساتتان از هم می باشد؛ مثلا به خودتان بگویید: «من دارم عمل ترسیدن را انجام می دهم؛ من دارم عمل غمگینی را انجام می دهم» و یا «من دارم عمل نگرانی را انجام می دهم، و به همين ترتيب این می تواند جالب باشد، امتحان کنید!

امروز روز بزرگ دیگری است، زیرا به روابط تان با خود، دیگران و خالق خود توجه خواهید کرد؛ من اطمینان دارم یکی از دلایل اصلی که ما در این دنیا هستیم این است که با روابط مان سروکار داشته باشیم (روابط مان را توجیه کنیم)؛ زیرا آن روشی که ما با دیگران برخورد می کنیم و رابطه داریم در واقع انعکاس روشنی است از آنچه که با خودمان برخورد می کنيم!

کشف روابط در زندگی :

ما از طریق روابط مان می دانیم که زنده هستیم؛ وقتی متولد می شویم با مادر و پدرمان رابطه داریم و بعد با اعضای دیگر خانواده، دوستان و همکاران ما همچنان با حیوانات و عناصر طبیعت (سنگ ها، آسمان، باران، آتش و از همین قبیل) و با خالق خودمان رابطه داریم؛ ما با وسائل خانگی، اتومبیل و کامپیوتر، غذا و حتی با پول و مسائل جنسی رابطه داریم و همانطور که در آغاز گفتم، طریقی که با دیگران، اشیاء و چیزها رابطه دارید، انعکاس رابطه با خودتان است؛

زمانی که روابط تان را آزمایش می کنید، شاید دریابید آن روشی که شما دنیای اطرافتان را می بینید، انعکاسی است از آنچه که دیگران با شما در کودکی رفتار کرده اند؛ اگر پدر و مادرتان با شما انتقادی برخورد می کرده اند، شاید شما نیز در حال حاضر تمایل دارید با دیگران سختگیر و انتقادی برخورد کنید؛ در هر حال پدر و مادرتان گناهکار نیستند؛ آنها با شما طوری رفتار کرده اند که پدر و مادرشان با آنها رفتار کرده اند…

روشی که با دیگران رفتار می کنید و زندگی را تجربه می کنید معمولا :

 • پرتو و آینه ای از کیفیت هایی است که شما آنها را در خود نفی می کنید و یا نمی پذیرید.
 • انعکاسی است از رفتاری که مردم با شما در کودکی داشتند.
 • انعکاسی است از عقاید مرکزی که درباره زندگی دارید.

اختصاص دادن زمان و وقت گذاشتن برای بررسی روابط تان به شما کمک می کند که یاد بگیرید گره الگوهای منفی رفتاری خود را باز کنید.

جمله تاکیدی برای امروز

«مرا دوست دارند و من دوست داشتنی هستم؛ من به طور کامل و عمیق مهر می ورزم و به من بطور کامل و عمیق مهر ورزیده می شود»

امروز :

قسمت دیگری از خانه تان را برای مرتب و منظم کردن انتخاب کنید اگر نمی دانید از کجا شروع کنید به اتاق خواب، کمد اتاق خواب و یا حمام جای خوبی هستند؛

آن گوشه هایی را مرتب و منظم کنید که از زمان اسباب کشی در این خانه به آن دست نزده اید؛ در زمان مرتب و منظم کردن تأکید کنید: «من در حین مرتب و منظم کردن، محیطی برای قرار گرفتن موقعیت های جدید در پیش رویم، بوجود می آورم».

خلاصه پایه های زمانی جهت انجام تمرین :

پایه اول: متعهد شدن به زمان کمی برای تغییر و تحول!

دنیا را چگونه تفسیر می کنید؟

پایه دوم: متعهد شدن به زمان بیشتری برای تغییر و تحول!

الگوهای تکراری روابط تان با دیگران را بررسی کنید.

پایه سوم: متعهد شدن به زمان نامحدود برای تغییر و تحول!

روابط عمده – والدین و خداوند.

پایه اول، دنیا را چگونه تفسیر می کنید؟

امروز به روشی که با دنیای اطرافتان برخورد می کنید آگاه باشید و توجه کنید که آیا الگوهای احساسی مکرر دارید یا نه.

اولین قدم در سفر به روحتان، بیان کردن حقیقت است درباره اینکه شما کیستید؟ زمانی که شناختن الگوهای احساسی مکرر خود را شروع می کنید آنها را بپذیرید و حتی آنها را دوست بدارید؛ زیرا آنها شما را امروز به جایی که هستید، رسانده اند و به دلیل داشتن این الگوهای احساسی، از لحاظ معنوی رشد کرده اید؛

قدم بعدی این است که بخواهید این الگوها را تغییر دهید؛ این الگوها از قوانین درونی درباره زندگی سرچشمه می گیرند، ولی قوانین درونی فقط افکار هستند و افکار می توانند عوض شوند! برای تغییر دادن افکارتان جمله تأکیدی بسازید، مثلا بگویید: «من می خواهم این الگو (نام الگوی موردنظر را بگویید) را رها کنم و می پذیرم که در امنیت هستم و حمایت می شوم ( و یا هر جمله ای که می خواهید بگویید ).

روزانه به یک جمله تأکیدی که آهسته و بصورت روزمره و یا با سستی گفته شود، چیزی را عوض نمی کند؛ یک جمله تأكیدی که پیش رو مجسم شود و با احساس و حرارتی با صدای بلند و توام با حرکت های بدنی شوق انگیز، گفته شود زندگی شما را می تواند، تغییر دهد و خواهد داد.

پایه دوم، الگوهای تکراری روابط تان با دیگران را بررسی کنید :

درباره سؤالاتی که در زیر نوشته شده است زندگی و روابط گذشته خود را بررسی کنید؛ (اگر بعضی از این سوالات درباره روابط تان بی ربط هستند، آنها را نادیده بگیرید) جواب سوالات را در دفتر فرایند خود بنویسید.

 • آیا من در گذشته الگوهای روابط منفی مکرر داشته ام ؟
 • آیا آن الگوها ترمیم یافته اند و یا همچنان در زندگی من تکرار می شوند؟
 • اگر کاری بود که می توانستم برای ترمیم کردن و یا از بین بردن این الگو انجام بدهم، چه می توانست باشد ( برای مثال شما می توانید آن را بپذیرید).
 • چه کیفیت هایی را مدام در دیگران داوری می کنم؟ (اغلب داوری های دائمی و مکرر ما درباره دیگران گفته های بیشتری در مورد خودمان دارند، لحظه ای که درباره دیگری داوری می کنید، نیروی تأثیر گذاشتن و یا کمک کردن را از دست می دهید ).
 • من چه چیزی برای گفتن دارم و به چه کسی؟
 • آیا کسی هست که باید از او درخواست بخشش کنم و یا از او تشکر کنم؟
 • آیا کسی در زندگیم هست که باید به او مهر بورزم؟
 • آیا چیزی هست که باید آن را بهبودی دهم؟ چه چیزی جلوی مرا برای این کار می گیرد؟
 • آیا در گذشته ام رابطه پر ارزشی بوده که محو و پژمرده شده است و من از ابراز آن واهمه داشته ام؟ ابراز کردن و یا نکردن به آن شخص چه ضرر و زیانی برایم دارد؟ اگر بگویم چه بدست می آورم و آیا می خواهم این ریسک را قبول کنم؟
 • چه کسی را و یا چه چیزی را باید ببخشم، بپذیرم و یا رها کنم؟
 • آیا می خواهم از اینکه همیشه حق با من است دست بکشم؟
 • آیا بدون شرط و با شادی و مهربانی، تمام الگوهای روابطم را می پذیرم؟
 • آیا حاضرم که نیازم را به این الگوها رها کنم؟
برای تغییر دادن دنیا، از خودتان شروع کنید :

به کسی فکر کنید که با او راحت نبودید و با کسی که با او در حال حاضر یک رابطه جنگجویانه دارید درباره سه چیزی که در این شخص می خواهید عوض کنید و با سه چیزی را که در این شخص حقیقتا دوست نمی دارید، توضیح دهید.

حالا چشمانتان را ببندید و به مکانی بروید که در آن با خود بی ریا هستید، از خودتان بپرسید که آیا بخشی از شما انعکاس آن چیزهایی است که در آن شخص دوست نمی دارید.

برای عوض کردن دنیا باید اول خود را تغییر بدهید؛ شروع کنید با خودتان بی ریا باشید؛ نیازی به احساس گناه کردن و یا دیگری را مجرم کردن نیست؛ برای اینکه این نوع احساسات شما را از هر نیروی درونی برای تغییر زندگی تان محروم می کنند؛ اعتراف و تصدیق کنید که در کجا هستید، واقعیت چیست تا برای معجزات تحول بخش زندگی آماده و شنوا شويد.

پایه سوم، روابط عمده – والدین و خداوند :

شما را پدر و مادرتان فرم داده اند؛ حتی اگر زنده نباشد، شما با آنها همچنان رابطه دارید؛ حتی اگر فرزند خوانده باشید، با این حال با پدر و مادر واقعی خود و همچنان با پدر و مادر خوانده خود رابطه دارید، فرقی نمی کند که شما کودکی صلح آمیز و یا پر از صدمات روحی داشتید، مادر و پدرتان و اتفافات اوایل کودکی، تاثیرات عمیق و ثابت در رشد شخصیتتان دارند و درک کردن آن تأثیرات، با ارزش است.

برای دریافتن خود حقیقی، مهم است که قبول کنید بیشتر عقاید شما در مورد زندگی انعکاس و عکس العملی از الگوهای پدر و مادرتان هستند و شما موقعیت این را دارید که واقعیت من خود را دریابید.

به سوالات زیر تا آنجا که می توانید بی ریا جواب بدهید، بخاطر داشته باشد آنگونه که پدر و مادرتان با شما رفتار کرده اند، انعکاس و یا عکس العمل رفتاری است که با آنها شده است.

 • اگر این واقعیت داشته باشد که ما مادر و پدر خود را انتخاب می کنیم، این چه دلیلی دارد، ما چه بدست می آوریم و یاد می گیریم از اینکه این پدر و مادر را انتخاب کردیم؟
 • احساس من درباره آنها چیست؟
 • درک من درباره احساس آنها نسبت به من چیست؟
 • آیا مهر بین من و پدر و مادرم در جریان است؟ اگر نه آيا احساس می کنم که باید این رابطه را ترمیم کنند؟ برای این کار چه کار باید بکنم؟
 • چه عقایدی را درباره زندگی از پدر و مادرم گرفته ام و یا پذیرفته ام؟
آیا این عقاید انعکاس دقيق آنچه که من واقعی می دانم، هستند؟

اگر الگوهای منفی در خود می بینید که از طریق نظام خانوادگی به شما داده شده است، زمان آن رسیده است که این الگوها را بشکنید تا آنها به فرزندان جسمی و معنوی شما منتقل نشوند عکسی از زمان کودکی والدین خود پیدا کنید؛ (اگر نمی توانید آنها را بصورت کودک مجسم کنید)، به چشمان هر یک از آنها بنگرید تا روح آنها را ببینید و به آن کودک تا آنجا که می توانید بطور عمیق و کامل مهر بورزید.

درست مثل بالا به سؤالات زیر تا آنجا که می توانید بی ریا جواب دهید:

 • من اشتیاق و الهام روحی ام را از چه کسی، کجا و چه چیزی بدست می آورم؟
 • نام من برای خالقم چیست؟
 • من می خواهم روحم درباره من چه بداند؟
 • اگر من شرایطی برای معنویات در زندگی داشته باشم، آنها چه شرایطی هستند؟
 • آیا اجازه می دهم که روحم راهنمای زندگی ام باشد؟
لینک مطلب تمرین اول مربی گری روح از پیج اینستاگرام ما بازدید نمایید

پست های مرتبط

روز پنجم مربی گری روح، منظم شدن موجب افزایش انرژی (هفته اول، عنصر هوا)

موکتی

شناخت حقیقت با کمک استاد معنوی و حذف نقاب ضرورت نیل به روشن بینی

موکتی

روز دهم مربی گری روح، کشف عوامل افزایش و کاهش نیرو (هفته دوم، عنصر آب)

موکتی

ارسال نظر