روح عرفان

روز پنجم مربی گری روح، منظم شدن موجب افزایش انرژی (هفته اول، عنصر هوا)

منظم و مرتب

روز پنجم، منظم و مرتب کردن درهم ریختگی و بی نظمی :

امروز به مرتب و منظم کردن بیشتر درهم ریختگی ها اختصاصی داده شده است! این نظم مانند کیمیاگری در روزگار جدید است که می تواند زندگی را دگرگون کند.

روح هوا مربوط است به جوانب فکری، نظم، وضوح، دقت و اینکه فاصله دور را ببینید؛ برای درک کردن روح هوا تصور کنید که در قله کوه هستید؛ هوا تازه و درخشان است، وقتی نفسی عمیق می کشید، تمام بدنتان احساس نیرو گرفتن می کند؛ وقتی که به دشت ها و دریای دور دست نگاه می کنید، بنظر می رسد که می توانید تا بیکران را ببینید؛ دور کردن اشیایی که استفاده نمی کنید و یا متعلقاتی که آنها را دوست ندارید همان اثر نیرو بخش را در روح شما دارد؛ و واقعا می تواند یک تجربه دگرگون کننده باشد.

این درهم ریختگی ها انرژی شما را تحلیل می دهد؛ اگر از وسایل و چیزهایی که در خانه دارید استفاده نمی کنید و آنها به شما روحیه، شوق و شادی نمی دهند، رها شدن از زیر بار آنها برای روح شما تجربه فرح بخشی است؛ و به همین دلیل بسیاری معلمان معنوی جمع آوری و ذخیره کردن را منع می کنند؛ یک ارتباط قوی بین نظم متعلقات مادی و ترویج رشد روحی و معنویتان وجود دارد؛ آسان است که از دارایی زیاد گیج شده و از معنویات غافل شوید.

دور ریختن اشیایی که انرژی ما را تحلیل می برند :

وقتی اشیایی که نیروی شما را تقلیل می دهند، دور بریزید خانه برایتان پناهگاه می شود؛ خانه ای که با نقشه و طرح روح شما بطور ناخودآگاه مطابقت دارد، بطور ناخودآگاه تائید می کند که شما دقیقا همانطور که هستید، کاملا خوب هستید؛ خانه مکانی است که در آن جستجو می کنید که هستید و چه کسی می توانید باشید؛ یک خانه پر روح به شما احساس تعلق خاطر عمیق می دهد؛ آنجا مکانی است در کره زمین که شما می توانید ریشه هایتان را در آن فرو ببرید و احساس امنیت کنید؛ خانه ای برای روح شما.

 

جمله تأکیدی برای امروز

نیروی تقویت کننده زندگی مرا پر می کند.

امروز :

( اگر امکان دارد این تمرین را در هوای باز انجام دهید)؛ چشمانتان را ببندید و خود را به روح هوا بسپارید؛ هوای اطراف را که صورت و بدنتان را لمس می کند، احساس کنید؛ تجسم کنید که به هوای درون بدنتان آگاه هستید؛ هوا نه تنها در شش های شما است بلکه در یک یک سلول های بدنتان نیز وجود دارد و به آنها اکسیژن می دهد و آنها را مرتب و منظم می کند؛ سپس نفس های عمیق و آرام بکشید و تصور کنید که بدن و زندگی تان را با نیروی زندگی جوشان و تقویت کننده پر می کنید.

خلاصه پایه های زمانی جهت انجام تمرین :

پایه اول: متعهد شدن به زمان کمی برای تغییر و تحول!

انرژی شما افزایش و یا کاهش می یابد.

پایه دوم: متعهد شدن به زمان بیشتری برای تغییر و تحول!

سؤالاتی درباره بی نظمی و درهم ریختگی و مرتب و منظم کردن یک منطقه.

پایه سوم: متعهد شدن به زمان نامحدود برای تغییر و تحول!

از قدرت استعاره و تشبيه استفاده کنید.

پایه اول، نیرویتان افزایش و یا کاهش می یابد :

هر یک از اشیایی که در خانه تان هستند به شما نیرو می دهند، یا نیرویتان را تقلیل می دهند و یا اینکه خنثی هستند، حتی اگر به آن آگاه نباشید؛ برای مثال یک خانمی زمانی که با شوهرش بسیار بگومگو داشت گلدانی خریده بود؛ با اینکه او این گلدان را دوست داشت، ولی هر بار این گلدان را می دید بطور ناخودآگاه یادآور بگومگویی که با شوهرش داشت می افتاد و ناخودآگاه نیروی او تحلیل می رفت؛ او حتی از این موضوع آگاه نبود تا زمانی که این تمرین را انجام داد.

این تمرین می تواند به دو طریق انجام شود، شما می توانید یکی از آنها را و یا هر دو را انتخاب کنید.

روش اول :

چشمانتان را ببندید، به خود آرامش دهید و تصور کنید که در خانه خود راه می روید؛ تجسم کنید که اشیاء مختلف را بلند می کنید و کشوهای مختلف را باز می کنید؛ توجه کنید که کجا انرژی شما افزایش می یابد و کجا تحلیل می رود؛ آیا اتاق مشخصی هست و یا یک چیز خصوصی که واقعا به شما نیرو می دهد و یا اینکه شما را افسرده و دلتنگ می کند؟ بعدا شاید تصمیم بگیرید که آن اشیایی که نیرویتان را تحلیل می برند، دور بیندازید و آنهایی که به شما انرژی می دهند را دم دست بگذارید.

روش دوم :

در خانه خود راه بروید و با احساساتتان و تأثیرات جسمانیتان در ارتباط باشید؛ توجه کنید که چه زمانی نیروی شما کاهش می یابد و کجا نیروی شما بالا می رود؛ اشیای مختلف را لمس کنید و توجه کنید که روی نیروی شما چه تأثیری می گذارند؛ بعد از انجام این تمرین شاید بخواهید خانه تان را مطابق با برداشتتان تطبیق دهید.

پایه دوم، سؤالاتی درباره بی نظمی و درهم ریختگی و مرتب و منظم کردن یک منطقه :

برای اینکه هر شیی یک معنی و علامتی دارد، منظم کردن خانه می تواند روی نفس و روح و روانتان تأثیر مستقیم بگذارد؛ دیر یا زود شما تأثیرات مثبت مرتب  کردن خرده ریزها و آثار باقیمانده افکار و احساساتتان را تجربه خواهید کرد؛ برای این تمرین به سؤالات زیر جواب بدهید و بعد تصمیم بگیرید که کدام قسمت خانه را مرتب خواهید کرد (نباید یک قسمت بزرگ باشد).

وقتی به درهم ریختگی ترتیب می دهید، مهم است که به علایم مشخص بیماری «من خانه خودم هستم»، توجه کنید؛ وقتی بخاطر اینکه خانه تان مرتب نیست نمی خواهید کسی به خانه تان بیاید و یا زمانی که کسی غیر منتظره به خانه شما آمده باشد و به خاطر نامرتبی خانه خیلی زیاد عذر خواهی می کنید، این به این معنی است که خانه تان هویتتان است؛ هیچ عیبی ندارد که شما بابت خانه خود سربلند باشید؛ هم زمان از لحاظ معنوی شما خانه خود نیستید؛ شما اشیایی دارید و آنها در شما موثرند، ولی آنها خود شما نیستند؛ وقتی درهم ریختگی را منظم می کنید، توجه کنید که چقدر از هویت شما به اشیایی که در خانه دارید ربط دارند.

به سوالات زیر با «بله» و یا «نه» جواب دهید:

١- اتاق خواب :
 • من لباس هایی را که در کمد لباسم دارم، می پوشم؛ یعنی اینکه من یک توده لباس بی استفاده ندارم چون، آنها تنگ شده اند ولی شاید روزی دوباره اندازه ام شوند.
 • من به آنها خیلی پول دادم.
 • آنها شاید دوباره مد شوند.
 • آنها کادوهای مخصوصی هستند.
٢- دستشویی :
 • من فقط داروهایی را در کمد دارو نگه می دارم که زمان انقضای آنها نگذشته باشد.
 • از همه داروهای کمد داروی من در سال گذشته استفاده شده است.
 • مکان دستشویی و منطقه زیردستشویی درهم ریخته نیستند.
۳- آشپزخانه :
 • تمام ماشین ها و وسایلی که در آشپزخانه هستند، از قبیل یخچال و چای ساز و… همه به خوبی کار می کنند.
 • کمدها و کف زمین همه مرتب و منظم هستند.
 • مواد غذایی که در کمدها هستند، کمتر از یک سال کهنه هستند.
۴- مکان عمومی :
 • جایی در خانه خراب نیست، مثلا شیشه پنجره ای ترک نخورده است، لوله کشی بی عیب است و سقف چکه نمی کند.
 • من می توانم به آسانی بدون جستجوی زیاد هر چیزی را در خانه ام پیدا کنم.
 • من روزنامه و مجلات تلنبار شده ندارم.
 • من قطعات یدکی که نمی دانم برای چه دستگاهی هستند، ندارم.
 • من انبوهی از وسایل شکسته شده که بخواهم زمانی آنها را ترمیم کنم ندارم.
 • من فقط چیزهایی می خرم که به آنها احتیاج دارم (و نه آن چیزهایی که فراموش کرده ام که آنها را دارم).
 • من هرکاری را که شروع کرده باشم تمام می کنم (یعنی اینکه کارهای تمام نشده و یا شروع نشده ندارم).
۵- وسیله نقلیه :
 • وسیله نقلیه من درست کار می کند.
 • من روغن آن را به دفعات عوض می کنم.
 • من لاستیک های ماشین را به موقع جابجا می کنم و ماشین را تنظیم می کنم.
 • ماشین من در هم ریخته نیست.
۶- دفتر و اتاق کاری :
 • دفتر کاری من منظم است.
 • تمام کاغذ و نوشته های من مرتب هستند.
 • کاغذ و نوشته های روی میز من بیش از دو هفته تلنبار نمی شوند.
 • تمام قبض های من پرداخت شده اند و یا من برنامه دارم که آنها را بپردازم.
 • من به کسی قرض ندارم.
 • من پول خود را عاقلانه خرج می کنم.
 • مسایل مالیاتی ام دقیق هستند و یا اینکه برنامه دارم که مالیاتم را بپردازم.
 • فایل های کامپیوتر من تنها آنهایی هستند که من به آنها احتیاج دارم (در هم ریختگی وجود ندارد).
 • من همیشه کامپیوتر خود را پاکسازی می کنم.

امروز جواب هایتان باید به شما احساس دقیقی بدهند که در کدام قسمت ها نیاز به مرتب کردن درهم ریختگی دارید. با ارزش است که در حین منظم کردن بی نظمی، جملات تأکیدی مثبتی را تکرار کنید؛ برای مثال اگر درهم ریختگی اتومبیل خود را منظم می کنید، شاید تکرار کنید: «من در زندگی ام به آسانی و بدون تلاش زیاد پیش می روم»؛ و به احساسی که به آسانی و ظرافت بیشتر جلو می روید دست یابید.

پایه سوم، از قدرت استعاره و تشبیه استفاده کنید :

قسمت دیگری از خانه تان را برای مرتب کردن درهم ریختگی، از لیستی که در تمرین پایه دوم انجام دادید انتخاب کنید؛ از خودتان بپرسید: «اگر این معرف چیزی در زندگی ام و خودم باشد، آن چه چیز می تواند باشد؟» در موقع مرتب و منظم کردن از قدرت استعاره و تشبیه استفاده کنید؛ برای مثال اگر مشکلات مالی دارید، تمام قبض های قدیمی و نوشته های مالی را مرور کنید و برای خود تکرار کنید: «من تمام سدها و گرفتگی ها را مرتب و باز می کنم و فراوانی به سوی من جریان می یابد!».

نگه داشتن اشیای بی مصرف برای اینکه شاید روزی به آنها احتیاج داشته باشید تصدیق و تکرار منفی است؛ این به ضمیر ناخودآگاه شما می گوید: «من هیچگاه از این شیی استفاده نمی کنم و در حال حاضر به آن احتیاج ندارم؛ ولی شاید در آینده آنها را لازم داشته باشم، پس بهتر است که آن را نگه دارم»؛ اگر به این منظور خیلی چیزها را نگه داشته اید؛ این را برای خودتان تداعی می کنید که آینده پر از کمبود چیزهایی است که به آنها احتیاج دارید.

همانطور که در هم ریختگی را مرتب می کنید، از خود بپرسید: اگر این معرف چیزی در زندگی ام و خودم باشد آن چیز چه می تواند باشد؟» وقتی حتی یک چیز کوچک کنار گذاشته شد با شوق و شور جشن بگیرید، برای آنچه که انجام دادید به خود احترام بگذارید؛ مکث کنید، نفس بکشید و لبخند بزنید! از هر پیشرفتتان خرسند شوید.

 

لینک مطلب روز اول تمرین مربی گری روح

لینک پیج ما در اینستاگرام

 

پست های مرتبط

روز شانزدهم مربیگری روح، روز شادی و خطرپذیری (هفته سوم، عنصر آتش)

موکتی

خداجویی عطشی پایان ناپذیر برای کشف حقیقت درون و شنیدن صدای حق

موکتی

مربی گری روح سفری برای کشف حقیقت درونی خود و زندگی (قسمت دوم)

موکتی

ارسال نظر