روان روح سایر روان عرفان

روز نوزدهم مربیگری روح، با مرگ خود مواجه شوید (هفته سوم، عنصر آتش)

مرگ - مردن - مربیگری روح

روز نوزدهم مربیگری روح، با مرگ خود مواجه شوید :

سلام عزیزان، امروز پنجمین روز هفته عنصر آتش از برنامه مربی گری روح است؛ امروز یک روز باصفا و هیجان انگیز است و یک روز مبارزه جویانه، زیرا امروز با مرگ خود روبرو خواهید شد.

پذیرش مرگ دنیس لین قدمی جهت رهایی او از مرگ :

وقتی دکتر تشخیص داد که سرطان دارم، کار نیروبخشی که انجام دادم این بود که این حقیقت را بپذیرم که من خواهم مرد؛ با این که عجيب بنظر می رسد، تجربه نشاط بخشی بود؛ وقتی که امکان مرگ را پذیرفتم، احساس آزادی کردم؛ احساس کردم از اینکه برای دیگران زندگی کنم آزاد هستم و زندگی کردن برای خودم را آغاز کردم؛ من هنوز هم دقیقا مطمئن نیستم که چرا دکترها بعدا نتوانستند نشانه ای از سرطان پیدا کنند (آنها گفتند که شاید در معاینه اول اشتباه کرده باشند) ولی من مطمئنم که قبول کردن زندگی و مرگم در هر لحظه مرا کمک کرد تا خودم را از سرطان آزاد کنم؛ من می دانم که برای کامل زندگی کردن این مهم است که مرگ را قبول کرده و آن را بپذیرم؛ همه تمرین امروز در مورد این موضوع است.

روز نوزدهم، با مرگ خود روبرو شوید و زندگی خود را بپذیرید :

ضرب المثلی می گوید که انسان شجاع فقط یکبار می میرد، ولی انسان ترسو هزاران بار می میرد؛ در این گفته حقیقتی نهفته است؛ ولی آنچه که بیان نشده است این است که روبرو شدن با مرگ خود و آنرا محترم شمردن راهی ست برای شجاع شدن.

با اینکه شما هرگز نخواهید مرد، بدنتان مطمئنا خواهد مرد؛ ترس از مرگ، بستگی به میزانی دارد که خودتان را با بدنتان شناسایی می کنید (و نه با روحتان) و این برایتان ترسناک و پر از اضطراب خواهد بود؛ ولی اگر مرگ را مرحله ای از تکامل روحتان بدانید و بپذیرید، می توانید بطور کامل در حال حاضر زندگی کنید.

جمله تاکیدی برای امروز

«من با شهامت و مهرورزی در لحظه حال زندگی می کنم»

امروز:

زندگی تان را گرامی بدارید و مرگ خود را بپذیرید، زندگی و مرگ را در همه فرم هایش گرامی بدارید؛ توجه کنید به برگ درختان روی زمین افتاده و همچنین جوانه هایی که رشد می کنند و سرشان را از خاک بیرون می آورند و به خاطر داشته باشید که بدون مرگ زندگی نیز وجود ندارد.

خلاصه پایه های زمانی جهت انجام تمرین مربی گری روح :

پایه اول، متعهد شدن به زمان کمی برای تغییر و تحول!

یک آتش تشریفاتی درست کنید؛

پایه دوم، متعهد شدن به زمان بیشتری برای تغییر و تحول!

امتحان صندلی گهواره ای؛

پایه سوم، متعهد شدن به زمان نامحدود برای تغییر و تحول!

تمرین مردن کنید.

پایه اول، یک آتش تشریفاتی درست کنید :

تشریفات و آئين ها زبان روح را صحبت می کنند؛ در طول تشریفات و آئین های معنوی، نیرویی تولید می شود که قلب و روح را باز می کند و شما را بیشتر در دسترس حقیقت درونتان و خالق قرار می دهد.

امروز یک آتش تشریفاتی روشن کنید؛ یک شمع، شعله ای در یک کاسه آهنی، آتشی در شومینه و یا آتشی که در بیرون از خانه روشن می کنید؛ در این آتش چیزی بگذارید که جسم و یا هویت گذشته تان را وانمود می کند؛ (شما می توانید روی کاغذ شکل بدنتان را و یا چیزی که نمایانگر شماست بکشید)؛ در زمانی که آن شی در آتش می سوزد بگویید: «با این که من جسمی و هویتی دارم، من آن نیستم؛ من در ذاتم یک نور الهی هستم»؛ در حین انجام این کار به شعله آتش نگاه کنید.

پایه دوم، امتحان صندلی گهواره ای :

خیلی از بومی های امریکایی گفته ای دارند که می گویند: امروز روز خوبی برای مردن است؛ برای من این گفته به این معنی است که: «من مجموعة زندگی ام را قبول می کنم»؛ من قبول می کنم که چه کسی هستم و چه هستم؛ من الان کامل و یکپارچه هستم؛ اگر قرار باشد امروز بمیرم، من آماده هستم.

آیا شما آماده اید برای اینکه امروز بمیرید؟ اگر جواب شما «نه» می باشد چرا؟ آیا چیزی تمام نشده دارید و یا کسی در خانواده هست که از او نگهداری می کنید؟ آیا احساس می کنید که کافی نیستید؟

من همیشه آماده مردن نیستم؛ بعضی روزها با خیالات واهی که کافی نیستم و یا به اندازه کافی رشد نکردم و موفق نشدم و یا یاد نگرفتم درگیر می شوم و احساس نمی کنم که آماده مرگ هستم؛ ولی در آن روزهایی که آماده مرگ هستم، صلح معنوی درونی در من نفوذ می کند و در هر لحظه احساس یکپارچگی می کنم.

امتحان صندلی گهواره ای :

تصور کنید که در یک صندلی گهواره ای نشسته اید و زندگی تان را در آخر زندگی بررسی می کنید؛ با صداقت به سؤالات زیر جواب دهید :

۱- آیا آماده مردن هستید؟

۲- آیا احساس یکپارچگی، صلح و آرامش با زندگی که دارید، می کنید؟

۳- اگر نه، چه چیزی را دوست داشتید جور دیگری انجام دهيد؟

۴- چه چیزی را کمتر و یا بیشتر انجام می دادید؟

شناخت اولویت های زندگی و عمل کردن :

شما تعداد سال ها، ماه ها، هفته ها و روزهای محدودی برای زندگی کردن تا موقع مرگ دارید، چگونه می توانید از زمانی که دارید بهترین استفاده را بکنید؟ اولویت های شما کدامند؟ چه چیزهایی را پشت گوش انداختید؟

به یاد داشته باشید که اولین و مهمترین قدم برای دگرگونی و تحول آغاز به عمل کردن است؛ امروز می توانید چه کاری را انجام دهید تا اینکه در انتهای زندگی احساس رضایت کنید و زندگی پر و کامل داشته باشید؟ امروز برای اقدام کردن برنامه ریزی کنید.

پایه سوم، مردن را تمرین کنید :

یکی از روش هایی که ورزشکاران برای بهتر کردن مهارت های خود انجام می دهند، مجسم کردن انجام کاری به دفعات است؛ برای مثال آنهایی که در مسابقات اسکی شرکت می کنند، معمولا خودشان را چند یا چندین بار در حین اسکی رانی مجسم می کنند و این باعث می شود که انجام کارشان به میزان زیادی ترقی کند.

غلبه بر حس ترس از مرگ با تمرین و مجسم کردن :

برای اینکه به حس ترس از مرگ غلبه کنید و یا حتی آن را بپذیرید این مهم است که مردن را تمرین کنید؛ البته نه به این معنی که واقعا می میرید، این به این معنی است که شما فقط به دفعات مجسم می کنید که جسمتان می میرد تا زمانی که دیگر ترس از مرگ نداشته باشید؛ در حقیقت این می تواند تمرین جالبی باشد؛ بازی های زمان کودکی را به یاد آورید که چطور همه می خواستند نقش مردن را داشته باشند، برای اینکه نمایش آن خیلی هیجان انگیز بود؟ تجسم کنید که مرگ می تواند خنده دار باشد؛ مرگ های مختلفی را امتحان کنید، از مرگ یک لحظه ای مثل افتادن از صخره، سکته قلبی، غرق شدن، در تصادف اتومبیل مردن تا مرگ های آرام، مثل مردن از سرطان و یا مردن در خواب، اینها را واقعا با احساس اجرا کنید.

زندگی در لحظه حال با غلبه بر ترس از مرگ :

هر بار مرگ خود را مجسم می کنید همچنان مجسم کنید که از جسم خود بیرون آمده اید و به جایی که بی نهایت زیبا و صلح آمیز است می روید؛ آنجا می تواند یک باغ باشد، یک دشت آرام و یا جایی که فرشتگان و کسانی که دوستتان دارند با آغوش باز منتظرتان هستند؛ هرچه که بیشتر بتوانید این حقیقت را که جسم شما خواهد مرد، بپذیرید و در بربگیرید، ترس از مرگ کمتر موذیانه به زندگی روزمره تان رخنه می کند؛ هر چه ترستان از مرگ کمتر باشد بیشتر می توانید به طور کامل در لحظه حال زندگی کنید.

 

لینک مطلب تمرین اول مربی گری روح از پیج اینستاگرام ما بازدید نمایید

پست های مرتبط

توازن با وزن و آهنگ طبیعت (روز ۲۵ مربیگری روح، هفته چهارم، عنصر خاک)

موکتی

روز نهم تمرین مربی گری روح، کشف معنای زندگی (هفته دوم، عنصر آب)

موکتی

رفع مسمومیت جسمی (روز ۲۳ مربیگری روح، هفته چهارم، عنصر خاک)

موکتی

ارسال نظر