روح عرفان

روز سیزدهم تمرین مربی گری روح، قدردانی از برکات زندگی (هفته دوم، عنصر آب)

قدردانی - مربی گری روح

قدردانی از برکات زندگی:

امروز روز ششم هفته عنصر آب، از برنامه مربی گری روح است، همزمان با طلوع خورشید در آسمان شرقی پر از ابرهای پر و صورتی رنگ، برایتان می نویسم؛ بسیار احساس قدردانی می کنم، قدردان هستم بابت طلوع آفتاب، خانواده ام، دوستان و از همه برکات زندگی ام؛ همچنین قدردان هستم از اینکه زندگی طولانی داشتم تا بتوانم زندگی ام را از جنبه معنوی ببینم؛ در این صبح، منبع قدردانی ام عمیق و گسترده است؛ و قدردانی مرا بیشتر از هر چیز دیگری به خداوند نزدیک می کند؛ یک امتیاز دیگر این است که هر چه بیشتر از آنچه که دارم قدردانی می کنم، فراوانی بیشتری به سمتم می آید؛ هر چه بیشتر از آنچه که دارم ایراد می گیرم و قضاوت می کنم، به طریقی چشمه وفور من خشک تر می شود.

اغلب دعاهای فرهنگ های غربی التماس، استدعا و یا درخواست برای بدست آوردن چیزی است؛ این گونه دعاها گاهی اوقات می تواند تولید ناراحتی کند، زیرا روی آنچه که ندارید و یا کمبود دارید، تمرکز می کند؛ این اشتباه نیست؛ این فقط نوع دیگری از دعا کردن است؛ تمرین امروز در مورد فرهنگ بومی امریکایی «رفتار قدردانی و سپاسگزاری است».

در حالیکه زیر تابش طلوع خورشید نشسته ام، احساس سپاسگزاری عمیقی برای زیبایی صبح امروز می کنم؛ امیدوارم که امروز برای شما مسرت و خوشحالی زیادی بیاورد.

رفتار و روش سپاسگزاری و قدردانی:

یکی از راه های سریع ارتباط با روحتان این است که خود را با روش و رفتار قدردانی و سپاسگزاری احاطه کنید؛ اینکه کلید خوشبختی، قدردانی است ولی آنقدر سرمان در زندگی شلوغ است که فراموش می کنیم برای همه چیزهایی که داریم و هستیم سپاسگزار باشیم.

در زندگی آنچه را که به آن توجه می کنید، بوجود می آورید؛ وقتی به آنچه که سپاسگزار آن هستید، توجه می کنید، بیشتر از همان در زندگی تان پدیدار خواهد شد، زمانی که به آنچه ندارید، تمرکز می کنید، به کهکشان پیغام بسیار قوی می فرستید که کمبود دارید و آن پیغام مانند یک پیشگویی است که کمبودتان را تائید می کند؛ زمانی که تمرکز کنید به اینکه حقیقتا از آنچه دارید و آنچه هستید چقدر سپاسگزارید، وفور معجزه فرا می رسد.

جمله تأکیدی برای امروز

زندگی من تبرک شده است و من خیلی سپاسگزارم.

امروز:

توجه کنید به خوب و فوق العاده بودن هر فردی که امروز ملاقات می کنید و هر تجربه یا خاطره ای که در شما تداعی می شود؛ چه چیزی در آن فرد شگفت انگیز است و شما چه معیارهایی از این موقعیت بدست می آورید؟

خلاصه پایه های زمانی جهت انجام تمرین مربی گری روح :

پایه اول: متعهد شدن به زمان کمی برای تغییر و تحول!

قدردانی کردن برای هر چیزی در امروز!

پایه دوم: متعهد شدن به زمان بیشتری برای تغییر و تحول!

 از چه سپاسگزار هستید؟

پایه سوم: متعهد شدن به زمان نامحدود برای تغییر و تحول!

«من تو را دوست دارم. من از تو قدردانی می کنم».

پایه اول، قدردانی کردن برای هر چیزی در امروز:

از لحظه ای که این مطلب را می خوانید تا وقتی که به خواب می روید، به آنچه که در هر لحظه خوب است توجه کنید؛ در هر موقعیت فکر کنید که چرا برای آن سپاسگزار هستید؛ امروز اجازه دهید مردمی که در زندگی تان هستند متوجه شوند که شما از چیزی درباره آنها قدردانی می کنید؛ در قدردانی هایتان صادق و صمیمی باشید.

پایه دوم، از چه سپاسگزار هستید؟

در دفتر فرایندتان از چیزهایی که سپاسگزار هستید، بنویسید؛ بعد هم ليستی بنویسید از آنچه که از آنها سپاسگزار نیستید، سپس هر کدام از آنها را در نظر بگیرید و راهی پیدا کنید که بتوانید از آن سپاسگزار باشید؛ مثلا شاید نوشته باشید: «من از طلاقم سپاسگزار نیستم، ولی اگر کمی فکر کنید می بینید که بدون طلاقتان هیچوقت نمی توانستید، بفهمید که چقدر می توانید قوی و مستحکم باشید؛ سپس روی این جمله خط کشیده و در عوض بنویسید: «من از طلاقم سپاسگزار هستم، زیرا به خاطر آن انسان قوی تری شدم، حالا من می توانم به دیگران به طریقی کمک کنم که قبلا هرگز نمی توانستم».

پایه سوم، «من تو را دوست دارم؛ من از تو قدردانی می کنم»:

در آینه نگاه کنید و به خود بگویید: «من تو را دوست دارم؛ من از تو قدردانی می کنم»؛ در اوایل این کار ممکن است سخت به نظر بیاید ولی با تمرین بسیار به خوبی خواهید توانست از عهده این عمل برآمده و در نهایت خواهید دید که این عمل حیرت آور است و چه احساس خوبی به من دست می دهد.

اگر برایتان سخت است که این تمرین را انجام دهید، کلماتی را انتخاب کنید که با آن احساس صداقت می کنید و آن را تکرار کنید تا عاقبت بتوانید به خود بگویید « من تو را دوست می دارم».

 

لینک مطلب تمرین اول مربی گری روح از پیج اینستاگرام ما بازدید نمایید

پست های مرتبط

ما که هستیم یا چه هستیم، گذری بر خودشناسی از تولد مادی تا تولد روحانی

موکتی

اختیار انسان در تکامل روح و صعود و سقوط به سطوح بالا یا پایین تر

موکتی

درک حق با توکل و اعتماد به استاد معنوی و تولدی دوباره

موکتی

2 نظر

سپید ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ در ۱:۲۰ بعد از ظهر

سلام وقتتون بخیر
یک دنیا سپاس برای مطالب خوبتان .
مربیگری روح رو من بصورت یک جزوه پیرینت کردم تا هر روز تمرینات رو انجام دهم .ولی روز سیزدهم به بعدش روی سایت موجود نیست.
اگر ممکن هست ادامه اش رو بذارید استاد
سپاسگزارم از مهر و محبت شما

پاسخ
موکتی ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ در ۶:۲۰ قبل از ظهر

با سلام و سپاس برای انرژی خوبتون، بابت تعویق و مشکلاتی که در بارگذاری پست ها پیش اومده بود عذرخواهی می کنیم و انشالا از امروز به بعد می تونین از بقیه پست ها هم بهره مند بشین و به اطلاعتون می رسونیم که هر روز یک تمرین مربوط به مربی گری روح ارایه خواهد شد.

پاسخ

ارسال نظر