روح عرفان

روز دوازدهم تمرین مربی گری روح، توجه به ندای روح (هفته دوم، عنصر آب)

ندای روح - خودشناسی

تجربه آرامش و صلح درونی:

امروز روز پنجم هفته عنصر آب، از برنامه مربی گری روح است، تمام اتفاقاتی که در این هفته می افتند به ما یادآوری می کنند آنچه که در این هفته رخ می دهد به منظور گرایش ما به سمت تصفیه احساسات و فرورفتن در صلح لطیف و عالی در این دوران ویرانگر است؛ بر این اساس هر چه بیشتر آرامش و صلح درونی را تجربه کنیم، بیشتر می توانیم در دنیا صلح بوجود آوریم.

یک بار دیگر می خواهم یادآوری کنم آنچه که برای شما نتیجه می دهد و درست است انجام دهید؛ از صلح لذت ببرید و برای آنچه که انجام دادید خوشحال باشید، این برنامه درباره کمال عمل و تکمیل تمرینات نیست؛ بلکه درباره این است که بی ریا باشیم و یاد بگیریم که به نیازهای درونمان گوش کنیم، خودمان را گرامی بداریم و به خود مهر بورزیم.

امیدوارم امروز شما را به مکان پرارزش منبع معنوی درونتان نزدیکتر کند؛ چشمه ای در عمق روحتان که در آن آبی زلال و شفاف جاری می شود.

آرام باشید و کاری انجام ندهید:

روح تان هر روز با شما صحبت می کند ولی اگر خیلی سرتان شلوغ باشد نمی توانید صدایش را که هر روز سعی می کند چیزی به شما بگوید، بشنوید؛ اگر چه ضمیر تان به آن آگاه باشد و یا نباشد در هر حال، روحتان با شما در ارتباط است، نشانه ها، اتفاقات، هماهنگی ها و اخطارها، همه راه های مهرآمیز روحتان هستند که شما را به مسیر درست رهبری می کنند؛ از امروز از پیغام های صمیمی روحتان استفاده کنید.

جمله تأکیدی برای امروز

«در هسته و مرکز وجود من همیشه صلح و آرامش است.»

امروز:

سکوت وسط یک گردباد را بیاد آورید؛ فرق نمی کند که در اطرافتان چه می گذرد همیشه یک پناهگاه درونی از آرامش و آسودگی عمیق و در دسترس شما است.

امروز یک لیوان آب را با هر دو دست بگیرید، تا زمانی که آب کاملا بی حرکت شود؛ بعد به آرامی آب را بنوشید و تصور کنید که بدنتان را تصفیه کرده و آن را از سکوت، صلح و آرامش سرشار می کند.

خلاصه پایه های زمانی جهت انجام تمرین مربی گری روح :

پایه اول: متعهد شدن به زمان کمی برای تغییر و تحول!

از سرعت خود بکاهید.

پایه دوم: متعهد شدن به زمان بیشتری برای تغییر و تحول!

به نشانه ها توجه کنید.

پایه سوم: متعهد شدن به زمان نامحدود برای تغییر و تحول!

کاری انجام ندهید.

پایه اول، از سرعت خود بکاهید:

ما اغلب در زندگی آنچنان با سرعت پیش می رویم که با تجربه های واقعی زندگی در تماس نیستیم؛ زمانی که سرعت را کم می کنیم، در تماس بودن با آنچه که واقعی و حقیقی است بسیار آسان تر است؛ امروز عملی را انتخاب کنید مثلا خوردن، راه رفتن و یا تنفس کردن و سرعت آن را کاهش دهید؛ پانزده دقیقه برای آرام راه رفتن وقت بگذارید؛ اگر غذا خوردن را انتخاب کردید، غذا را به آرامی بجوید و از تفاوت جزئی در مزه و بافت مواد غذایی لذت ببرید؛ توجه کنید که چگونه دندان ها و زبانتان با هم برای جویدن غذا کار می کنند و یا راه و روشی که غذا از دهانتان به معده می ریزد و چگونه جسمتان برای جذب کردن مواد نیرودهنده غذا فورا فعالیت می کند.

پایه دوم، به نشانه ها توجه کنید:

امروز را به گوش کردن به صدای کهکشان اطرافتان اختصاص دهید؛ به ابرها گوش کنید، به آسمان و به پرندگان؛ با قلب خود گوش کنید و همچنان با چشمهایتان برای شنیدن پیغام های اسرارآمیز اطرافتان آماده باشید؛ آنچه را که امروز بدست می آورید در دفتر فرایندتان بنویسید.

زمانی که کسی را ملاقات می کنید بجای اینکه با او صحبت کنید به آنچه او برای گفتن دارد گوش کنید؛ به پیغام های نهفته در کلمات توجه کنید؛ به چشمان او بنگرید و به عمق شخصیت او بروید تا به روحش برسید؛ روح او سعی می کند به روح تان چه بگوید؟ این شخص امروز به دلیلی در مسیر زندگی شماست؛ دلیل آن، چه می تواند باشد؟

پایه سوم، کاری انجام ندهید:

حقیقتا کاری انجام ندادن نیاز به شجاعت زیاد دارد؛ ما در زندگی با بی قراری گرایش برای انجام دادن کاری داریم و همچنین گرایش داریم که دائما افكار درهم و برهم درونی خود را بررسی، مقایسه و درباره آنها قضاوت کنیم؛ به آرامی نشستن، استراحت کردن و فقط بودن می تواند نشانگر شجاعت باشد؛ این می تواند مشکل ترین، شجاع ترین و مفیدترین عملی باشد که یک انسان می تواند در حق خود انجام دهد؛ امروز یک ساعت از وقت خود را برای بودن بگذارید.

لینک مطلب تمرین اول مربی گری روح از پیج اینستاگرام ما بازدید نمایید

پست های مرتبط

جسم خود را دوست بداریم (روز ۲۲ مربیگری روح، هفته چهارم، عنصر خاک)

موکتی

خدا را چگونه دریابیم و سالک چگونه طالب جستجوی حق می شود

موکتی

ترس از زندگی و ترس از مرگ و ماهیت نفس در انسان

موکتی

ارسال نظر