روح عرفان

رفع مسمومیت جسمی (روز ۲۳ مربیگری روح، هفته چهارم، عنصر خاک)

رفع مسمومیت جسمی - مربیگری روح

رفع مسمومیت جسمی (روز ۲۳ مربیگری روح، هفته چهارم، عنصر خاک) :

خوب، ما سه هفته را برای رفع مسمومیت افکار، خانه و احساساتمان صرف کردیم؛ حالا وقت آن است که برای رفع مسمومیت جسمی مان شروع کنیم! آماده حرکت شوید؛ وقت رفتن است؛ پس با بیست و سومین روز از برنامه مربیگری روح با ما همراه باشید.

رفع مسمومیت جسمی :

بین خلق و خوی، احساس، افکار و جسم انسان رابطه بسیار قوی وجود دارد؛ اگر جسم خسته و بی حال باشد، در نتیجه به راحتی روحیه انسان نیز احساس خستگی و بی حالی خواهد کرد؛ زمانی که جسم پرطراوت و پر از غليان نیروی زندگی باشد انسان روحیه خوبی خواهد داشت.

زندگی مدرن معمولا برای روح انسان سم است؛ زیرا ما مدام با هیجان، عجله داشتن و بی حضور ذهن بسر می بریم، و همچنین برای لذت از غذا خوردن کمتر وقت می گذاریم و در عوض، یک غذای سریع آماده شده را با سرعت می خوریم یا می بلعیم، بدون اینکه آن را بچشیم و برای انجام کار بعدی میدویم؛ میزان زیادی از آب و هوای ما آلوده است و میزان زیادی از غذایمان با مواد شیمیایی و مواد ضد آفت تولید شده است؛ برای اینکه محدوده سالمی برای درونمان نگاه داریم، مهم است که گاه گاهی رفع مسمومیت جسمی کنیم.

از این جمله تأکیدی برای امروز

«فکر، جسم و روح من راه هایی هستند برای عشق، مهربانی و بطور کلی نیروی زندگی».

امروز :

نفس عمیق بکشید، آب زیادی بنوشید، غذای سبک بخورید، از غذاهای تازه که دارای نیروی زندگی هستند مصرف کنید، راه بروید، بدن خود را به فعالیت در آورید و نرمش کنید.

خلاصه پایه های زمانی جهت انجام تمرین مربی گری روح :

پایه اول، متعهد شدن به زمان کمی برای تغییر و تحول!

پوست بدن خود را برس خشک بزنید.

پایه دوم، متعهد شدن به زمان بیشتری برای تغییر و تحول!

تصفیه کننده و یا آلوده کننده.

پایه سوم، متعهد شدن به زمان نامحدود برای تغییر و تحول!

دفع سموم.

پایه اول، پوست بدن خود را برس خشک بکشید :

بدن را برس خشک کشیدن یک شیوه معجزه گر است، برای اینکه خیلی سریع انجام می شود، آسان است و برای کمک کردن به دفع سموم بدن خیلی مؤثر است؛ در مدت چند روز، پوست شما شفاف خواهد شد و تمام بدنتان تحریک می شود.

دفع کردن سموم بدن با برس کشیدن پوست سه کار مفید برای تمیز کردن بدنتان انجام می دهد:

۱- سیستم لنفاوی را تحریک می کند، که به دفع سموم بدن کمک می کند.

۲- پوست های مرده را از بدن جدا می کند تا پوست بتواند تنفس کند؛ در حقیقت، اگر بدن کاملا پوشانده شده باشد ( مثلا با رنگ) بعد از مدتی بدن خفه و پژمرده می شود؛ سوراخ های پوست برای کمک به اکسیژن رساندن بدن کاملا ضروری هستند.

۳- به دفع عرق بدن کمک می کند، زیرا منافذ بسته پوست بدن را باز می کند؛ (عرق کردن با ادرار کردن ترکیب شیمیایی مشابهی دارد؛ به همین دلیل پوست «کلیه سوم» نامیده شده است برای اینکه مواد زائد بدن را دفع می کند).

بدنتان را قبل از حمام کردن پرس خشک بکشید (بهتر است از برسی که از مواد طبیعی درست شده باشد، استفاده کنید)؛ از پاهایتان شروع کنید و به سمت بالا بروید، وقتی به گردن و صورتتان می رسید نرم برس بکشید؛ اگر برس در دسترس ندارید یک حوله زبر هم می تواند مؤثر باشد؛ از حرکات تند، شديد و ساییدنی استفاده کنید و بعد برای دور کردن سلول های خشک مرده پوست دوش بگیرید و در آنها با آب سرد تند دوش بگیرید.

پایه دوم، تصفیه کننده و یا آلوده کننده :

هر نوع غذایی که وارد بدن می کنید یا بدنتان را تمیز و پر انرژی می کند و یا اینکه بدنتان را پر از لجن می کند؛ برای این هفته، به غذایی که می خورید، توجه کنید.

آن را از امروز، در موقع خوردن از خود بپرسید: «آیا این غذا مرا پاک و یا آلوده می کند؟» اگر بیشتر غذایی که می خورید، جسمتان را پر از لجن می کند؛ بنابراین تعهد کنید تا آخر این برنامه فقط غذایی بخورید که شما را سالم و پاک می کند.

من عقیده ندارم که یک نوع برنامه غذایی، برای همه مناسب است، برای اینکه هر یک از ما بی نظیر هستیم؛ همچنین، در درونمان جایی وجود دارد که می داند چه غذایی به بدنمان سلامتی و نیرو می دهد و چه موادی آن را مسدود و خسته می کند؛ از درونتان بپرسید که چه مواد غذای نیرو دهنده ای می توانید بخورید و بعد تعهد کنید که در طول شش روز آینده آن نوع مواد غذایی را با قصد و با وظیفه شناسی بخورید.

پایه سوم، حذف کردن :

راه های زیادی برای رفع مسمومیت جسمی وجود دارد؛ شما می توانید غذای سبکتر و خوراک تمیز کننده تر بخورید، برای مثال، می توانید مواد غذایی طبیعی خام مثل سبزیجات و سالاد مصرف کنید؛ شما می توانید نوشیدنی های دفع سموم بدن مثل چای گیاهی و یا چای سبز بنوشید؛ یک راه دیگر برای تمیز کردن بدنتان این است که میزان نوشیدن آب را اضافه کنید و یا اینکه آب را با قطره ای از آب لیموی تازه بنوشید؛ راه دیگر این است که نفس های سریع بکشید و بعد از مدتی نفس های عمیق و کامل بکشید؛ شما می توانید روده های خود را شستشو دهید.

پیشنهاد من این است که برای تمیز کردن عمیق درونتان چند دوره روده شویی داشته باشید ولی این راه برای همه مقدور و مناسب نیست؛ پس برای تمرین امروز به حالت تمرکز فکری بروید و از درون خود بپرسید که برای امروز (و شش روز آینده) چه می توانید انجام دهید که برای تمیز کردن و رفع سموم جسمتان مفیدترین باشد؛ بعد برای اجرای فرزانگی روحتان قدم بردارید.

 

لینک مطلب تمرین اول مربی گری روح از پیج اینستاگرام ما بازدید نمایید

پست های مرتبط

روز هفدهم مربیگری روح، روبرویی با سایه درون (هفته سوم، عنصر آتش)

موکتی

سیر تکامل روح از ازل تا ابد و هبوط و گذر از هستی به نیستی و انحلال در کل

موکتی

روز هفتم تمرین مربی گری روح، کشف ماموریت روح (پایان هفته اول، عنصر هوا)

موکتی

ارسال نظر