چاکراها یوگا

بسته شدن چاکراها، نقش محیط و تربیت والدین در شکل گیری کالبد اختری کودک

چگونه چاکرا ها بسته می شوند ؟

ترس همواره برای ما خطرناک است . انقباض و گرفتگی که به دنبال ترس اتفاق می افتد باعث بسته شدن چاکرا خواهد بود. چاکرا ها در سیستم انرژی انسان دستگاه های تقویت کننده ای هستند که نسبت به انسدادی که در اثر ترس اتفاق می افتد بسیار آسیب پذیر است. علاوه بر این قفل هایی در طول نادی ها اتفاق می افتد . یک انقباض دائم مانع آن می شود که انرژی آزادانه حرکت کند و در نتیجه این مانع تامین انرژی بدن می شود.

عواملی که موجب بسته شدن چاکراها می شوند :

تجربه جدایی ، تنهایی ، خلاء درونی و ترس و فکر مرگ باعث می شود که در دنیای بیرون به جستجوی چیزی باشیم که می توانیم فقط در درون خودمان پیدا کنیم و این تجربه ها به خودی خود باعث بسته شدن چاکر ها می شود، چراکه به دنبال تملک های مادی خواهیم بود. احساسات منفی و منفی بافی، پذیرش اجبارانه اجتماع و قوانین مشخصی که بر خلاف میل انسانها هستند، باعث انقباض چاکر ها و یا بسته شدن آن می شوند.
احساس پوچی نیز باعث بسته شدن چاکرا می شود ( باید شجاع باشی پس عاشق شو).

تجربیات نگه داری شده در بدن اختری و تولد ما :

وقتی بدن فیزیکی می میرد تجربیات نگهداری شده از بین نمی رود، ما با خود آنها را از تولدی به تولد دیگر می بریم تا زمانی که در طول دوره پیشرفت آنها را حل کنیم. تا حد زیادی آنها تعیین کننده شرایطی هستند که در آن به دنیا می آییم و تجربیاتی که ناآگاهانه از بدن ستاره ای جذب می کنیم. واکنش های شخصی تو با دیگری متفاوت است و تجربیاتی که باعث بسته شدن چاکرای تو شده هم اکنون در بدن اختری و به مقدار کمی در بدن ذهنی حضور دارد.

نقش تربیت والدین در شکل گیری کالبد اختری کودک :

به نوزاد یک انسان این فرصت داده می شود که در کودکی چنین الگوهای احساسی را از بین ببریم. چون زمینه پاکی دارند. بچه هایی که شرور به نظر می رسند هاله اختری بر آنها غلبه دارد که حاوی انواع تجربیات است. تولد دوباره برای سوختن کارماست که همان جهنم است. در نوزاد تازه متولد شده چاکرا و سیستم انرژی کاملا نفوذ پذیر و باز است و این به این معناست که به هر نوزاد به دنیا آمده فرصت هدایت به سوی تکامل داده شده است. نوزاد انسان نه می تواند آگاهانه به زندگی اش شکل دهد و نمی تواند تجربیات خودش را بیان کند و این بستگی به مراقبت و خواسته های درست پدر و مادر دارد. و این مسئولیت بزرگی برای پدر و مادر است. ۹۰% گمراهی بچه ها به علت پدر و مادرشان است.

نقش بسته بودن چاکراهای والدین در شکل گیری نطفه :

جنین از راه مادر درک و تجربه می کند. اگر احساسات سرکوب شده وجود داشته باشد و مادر دائما در استرس زندگی کند اولین قفل در سیستم انرژی در چاکرای مولادهارای زن ( رحم) ایجاد می شود. توجه عاشقانه به بچه درون شکم انرژی کاملا خوب و با امنیتی به بچه انتقال می دهد . اگر مادری در دوران حاملگی زندگی شاد و معنوی داشته باشد، به بچه خود شرایط لازم برای یک زندگی بامعنا را خواهد داد.
اگر در موقع شکل گیری نطفه چاکرای قلب پدر و مادر بسته باشد بچه متولد شده چاکرای قلبش بسته است. در زن و مرد اگر هفت چاکرا جلو و پنج چاکرای پشتی باز باشد این بچه یک آواتار به دنیا می آید و در آینده نزدیک خدا خواهد بود ( زرتشت و مسیح و علی و … ).

نقش شرایط تنش زا و محیط در بسته شدن چاکراهای کودک :

تمامی این حالات که در اول این درس گفته شد مثل ترس ، مرگ ، احساس نیاز ، جدایی و غیره باعث می شود که انسان موقعیت های رشد خود را از دست داده و در پی ارضای خواسته های ضد آن تجربیات باشد.
همچنین موجب می شود که انسان به جای آدمها و معنویات با اشیاء ارتباط برقرار کند و همه اینها باعث بسته شدن چاکرا می شود. همه تجربیاتی که نوزاد کم کم آغاز می کند مستقیما با چاکرا ها در ارتباط است. قضاوت کردن از پدر و مادر یاد گرفته می شود و این که نمی خواهد محبت پدر و مادر را از دست بدهد، بخش های دوست نداشتنی خود را از خود دور می کند و این موجب می شود که چاکرای سوادهیستانا بسته شود.

رشد چاکراها در سنین ابتدایی رشد کودک :

در سال اول با چاکرای مولادهارا در ارتباط است و تمام تجربیاتش را از بدن فیزیکی به دست می آورد و احتیاج مبرم به تماس بدنی دارد، بخصوص ارتباط با پدر و مادر. زمان برای این نوزاد معنا و مفهوم ندارد و بچه فقط دنبال تغذیه و گرفتن انرژی برای بدن فیزیکی خویش است.
در سال دوم اتصال با چاکرای دوم را آغاز می کند. نوازش های مهر آمیز و در آغوش گرفتن مادر لذتی در کودک بوجود می آورد که شروع یک شهوت پایان ناپذیر است و آن کودک احساسات آگاهانه خود را تجربه می کند.
در سال سوم کودک با چاکرای سوم ارتباط برقرار می کند و در ابراز احساسات بیشتر دچار اشکال می شود و نه گفتن را آغاز می کند.

پست های مرتبط

چشم سوم (آجنا چاکرا)، خصوصیات و عملکرد روانی چاکرا

موکتی

چاکرای دوم، سوادهیستانا ( چاکرای خاجی )، گره و عملکرد روانی چاکرا

موکتی

مدیتیشن چیست و فواید و انواع آن را بشناسید

موکتی

ارسال نظر